Piešinių konkurso rezultatai

„Menas nuplauna nuo sielos kasdienybės dulkes”.

                                          `           Pablas Pikasas

            Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras praėjusių metų gruodžio pradžioje paskelbė piešinių konkursą vaikams „Kalėdų magija“. Šio konkurso tikslas buvo ugdyti vaikų domėjimąsi Kalėdų tradicijomis, lavinti jų vaizduotę ir kūrybiškumą, pristatyti meninius talentus, įkvėpti kūrybiškumui ir skatinti mėgavimąsi kūrybos procesu.  Konkursas buvo skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir vaikams, lankantiems pradines klases. Kadangi konkurso tema buvo Kalėdos, vaikai savo darbeliuose galėjo pavaizduoti tai, kas jiems asocijuojasi su šia švente. Jie galėjo piešti angelus, eglutę, Kalėdų Senelį, įvairias kalėdines scenas.  Konkursiniai darbai galėjo būti atliekami pagal visas kūrybines galimybes ir bet kokia technika. Piešinius reikėjo atsiųsti iki praėjusių metų gruodžio 15 d. paprastu paštu RKC adresu arba jų nuotraukas – elektroniniu paštu.

            Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo. Organizatoriai gavo net beveik 40 darbų. Daug piešinių buvo atsiųsta iš Lenkijos. Taigi konkursas tapo tarptautiniu.

            Konkurso žiuri, vertindama pateiktus darbus, turėjo išspręsti sunkų uždavinį. Jai patiko visų jaunųjų dalyvių kūrybinės idėjos, pavaizduotos popieriuje. Visi darbai buvo puikūs ir pagirtini. Tačiau teko priimti nelengvą sprendimą ir išrinkti nugalėtojus.

            Konkurso komisija darbus vertino dviejuose amžiaus kategorijose: I kategorijoje – 3-6 metų vaikų piešinius, II kategorijoje – 7-9 metų vaikų piešinius. Buvo vertinamas kūrybiškumas, darbo estetika, meninės vertybės, originalumas, bendras meninis įspūdis, medžiagų parinkimas ir panaudojimas, darbo indėlis.

            Po ilgų svarstymų konkurso žiuri išrinko nugalėtojus. Amžiaus kategorijoje nuo 3 iki 6 metų nugalėjo Oliwia Stelmach, antrą vietą užėmė Zuzanna Kreft, o trečią – Blanka Tesmer. 7-9 metų kategorijoje nugalėjo Antoni Murawski. Antroji vieta atiteko Antoninai Siewczyńskai, o trečioji – Lidijai Dombrowskai. Nugalėtojai bus apdovanoti. Virtualią darbų parodą galima pamatyti RKC Facebooko profilyje „Rudaminos DKC“.

            Organizatoriai dėkoja visiems vaikams už dalyvavimą konkurse. Ypatingi padėkos žodžiai yra siunčiami Bożenai Siutai iš Lenkijos, kuri paskatino savo Lęborko jaunimo kultūros centro auklėtinius dalyvauti konkurse. Dalyvavo apie 20 vaikų.

            Konkurso organizatoriai labai džiaugiasi atsiųstų darbų gausa. Visi darbeliai buvo fantastiški. Juose galima buvo pamatyti didelį vaikų įsitraukimą ir gilų konkurso temos apmąstymą. Organizatoriai tikisi, kad vaikai ir toliau ugdys savo meninius gebėjimus. Tokio jų kūrybiškumo galima tik pavydėti!