Kovo 4 dieną katalikų bažnyčia mini šv. Kazimiero, kunigaikščio, Lietuvos globėjo, dieną. Jau keturis šimtus metų, šv. Kazimiero dieną, Vilniuje vyksta visame pasaulyje garsi mugė. Šios mugės laukia ne tik vilniečiai, bet ir visi Lietuvos gyventojai bei svečiai iš užsienio. Kiekvienas Kaziuko mugėje gali rasti tai, ko nori jo siela. Deja, šiais metais dėl vyraujančios koronaviruso pandemijos ir karantino tradicinis Vilniaus Kaziukas buvo atšauktas. Mugė persikėlė į virtualią erdvę.
Koks Kaziukas be meduolių širdies? Tokį klausimą uždavė sau Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai. Meduolių širdys jau nuo seniausių laikų yra vienas iš mugės simbolių, šalia verbų ir riestainių. Jos buvo kepamos pagal įvairius receptus, dekoruojamos spalvotais glajais. Ant jų dažnai būdavo dedami įvairūs užrašai, pvz.: „Aš tave myliu“, „Prisimink mane“, taip pat užrašai liaudiška tarme.
Šv. Kazimiero šventės proga, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus norinčius dalyvauti virtualiame edukaciniame užsiėmime „Kaziuko širdis“, kuris vyko kovo 4 dieną „Google Meet“ platformoje. Užsiėmimą vedė Ana ir Alvydas Griškevičiai, puoselėjantys senąsias Vilniaus krašto meduolių kepimo tradicijas. Tam jie net įkūrė „Vilniaus meduolių“ kepyklėlę, paslėptą pačioje Vilniaus širdyje.
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinojo tradicinių Kaziuko meduolių širdžių kepimo paslapčių ir turėjo galimybę pademonstruoti savo kūrybiškumą. Visi su dideliu entuziazmu minkė ir kočiojo tešlą, kepė saldžius meduolius ir puošė, kaip jiems sakė jų vaizduotė. Užsiėmimo dalyviai galėjo džiaugtis rankų darbo meduolių širdele kartu su savo namiškiais arba gražiai ją supakuoti ir padovanoti mylimam žmogui.
RKC dėkoja „Vilniaus meduolių“ įmonės savininkams už gražią ir įdomią edukacinę veiklą. Padėkos žodžiai taip pat yra skiriami visiems, kurie aktyviai dalyvavo Kaziuko meduolių kepimo tradicijų pažinime.