Virtuali viktorina šeimoms „Kas tu esi? MAŽASIS LENKAS.“

Šiais metais Lenkijos Nepriklausomybės diena Lietuvoje buvo švenčiama kitaip nei ankstesniais metais. Dėl šalyje vyraujančios epidemiologinės situacijos ši šventė buvo minima labiau simboliškai, dauguma renginių buvo perkelta į virtualią erdvę.

            Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus norinčius sudalyvauti virtualioje šeiminėje viktorinoje „Kas tu esi? Mažasis lenkas “, kuri buvo skirta Lenkijos 102-osioms nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti.

            Virtuali viktorina, dalyvius pakvietusi į kelionę tokios įdomios ir unikalios Lenkijos valstybės istorijos vingiais, Rudaminos DKC „Facebook“ paskyroje vyko lapkričio 11–18 dienomis. Šio konkurso dalyvių laukė nemažai įdomių ir kartais sunkių klausimų. Pavyzdžiui, reikėjo atsakyti, kiek nagų turi erelis pavaizduotas Lenkijos nacionaliniame herbe, kiek metų po Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo į apyvartą buvo įvestas Lenkijos zlotas, ką reiškia žodis „koksownik“ (kokso krosnelė) ir ką lenkų kariai turėjo su tuo bendro. Reikėjo pateikti žodžio „rogatywka“ (konfederatė) reikšmę, taip pat vardą ir pavardę pirmosios lenkės, kurį laimėjo olimpinę aukso medalį Lenkijai atgavus nepriklausomybę. Išklausę įrašą, dalyviai buvo paprašyti atsakyti į klausimą, kiek posmų turi Lenkijos himnas. Taip pat galima buvo sužinoti Šypsenos ordino gimimo istoriją. Savo ruožtu dalyvių buvo paprašyta atsakyti į klausimą, kuriais metais Šypsenos ordinas – tarptautinis apdovanojimas už veiklą, teikiančią vaikams džiaugsmą, buvo įteiktas pirmą kartą.

            Viktorinos dalyvių taip pat buvo paprašyta pasidalinti su organizatoriais viena nuotrauka, kuri parodytų, kaip jie švenčia lapkričio 11-ąją – Lenkijos nepriklausomybės dieną. Siųsdami nuotrauką jie galėjo surinkti papildomus 10 taškų ir turėjo dar didesnes galimybes laimėti viktoriną. Be to, jie turėjo galimybę dalyvauti internetinėje nuotraukų parodoje Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro „Facebook“ profilyje.

            Šeiminėje viktorinoje dalyvavo devynios šeimos. Trys šeimos surinko daugiausiai taškų. Pirmąją vietą užėmė Polujanskių šeima, antroji atiteko Sviackevičių šeimai, trečioji – Voiciulevičių šeimai. Kiekviena šeima gavo apdovanojimus. 

            Organizatoriai dėkoja visiems, kurie aktyviai dalyvavo virtualioje viktorinoje šeimoms, ir tokiu būdu paminėjo kiekvienam lenkui tokį svarbų įvykį.

            Ypatingi padėkos žodžiai skirti Vilniaus rajono savivaldybei už šiam konkursui suteiktą finansinę paramą.