Vilniaus rajono ūkininkų parodos atidarymas

„Juk žemės ūkis – tai duona. Ši duona, iš kurios gyvena žmogus. Jis negyvena vien iš duonos, tačiau, tam, kad žmogus gyventų, jis turi turėti duonos “.

                                           Šv. Jonas Paulius II

Derliaus šventė yra viena svarbiausių ir gražiausių kiekvieno ūkininko metų dienų. Tai džiaugsmas ir atsipalaidavimas po sunkaus darbo. Daugeliui žmonių sunku įvertinti ūkininko darbą. Jie pamiršta, kad žmogaus saugumas pirmiausia yra susijęs su maisto užtikrinimu. Ūkininko darbas vis dar yra žmogaus egzistavimo pagrindas, niekas negali to paneigti. Būtent mūsų ūkininkų dėka duona kasdien patiekiama ant mūsų stalų. Todėl jiems reikia padėkoti už jų sunkų darbą, kuris, priklauso nuo oro užgaidų. Ūkininkai nusipelno ypatingos padėkos ir pagarbos.

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje tradicinė Vilniaus rajono derliaus šventė įgavo naują formą. Tai nėra didelės derliaus mugės ar šurmulingos šventės, kurios buvo organizuojamos iki šiol. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras nusprendė kitaip pagerbti žmones, kurie sunkiai dirbdami žemę dosniai lieja prakaitą. Spalio 28 d., pirmadienį, RKC pakvietė visus į iškilmingą Vilniaus rajono ūkininkų parodos atidarymą. Šioje parodoje dalyvavo ūkininkai iš šių vietovių: Šumsko, Avižienių, Savičiūnų, Marijampolio, Kalvelių, Pagirių ir Keturiasdešimt Totorių kaimo.

Po parodos atidarymo vyko edukacinis užsiėmimas „Duonos medis iš šiaudų“, kuriam vadovavo tautodailininkė, keramikos meistrė ir žolininkė Margarita Čekolis. Šio užsiėmimo metu Margarita Čekolis kalbėjo apie įvairių rūšių grūdų varpų simboliką. Pro grūdus, jų varpas praeina keturi gamtos elementai: ugnis, vanduo, oras ir žemė. Dėl to varpose ir šiauduose yra daug jėgų, suteikiančių žmonėms viltį, sveikatą ir jėgas.

Edukacinės veiklos dalyviai taip pat sužinojo, kas yra „Duonos medis“. „Duonos medis“ tai pat turi savo simboliką. Tai savotiškas amuletas, saugantis šeimą ir namus nuo bado. Jei namuose yra „Duonos medis“, jame gyvenantys žmonės niekada nebadaus ir ant jų stalo duona bus visus metus.

Išklausę pasakojimų apie varpas ir „Duonos medį“, užsiėmimo dalyviai iš kviečių varpų padarė „Duonos medį iš šiaudų“, kurį galėjo pasiimti į savo namus.

Tokiu būdu Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras padėkojo visiems Vilniaus rajono ūkininkams už didžiulį triūsą, gerą darbą ir garbinga poziciją, nepaisant daugybės sunkumų ir problemų. Reikėtų prisiminti, kad tik su meile puoselėjama žemė yra dosni maitintoja. Mūsų ūkininkai nuoširdžiai myli žemę, kurioje dirba. Kartojant Šv. Jono Pauliaus II žodžius, linkime visiems ūkininkams: „Tegul Dievas laimina Jūsų rankų darbą!”