„Velykų belaukiant“ Kiaušinių dekoravimo dirbtuvės Rudaminoje

Jau netrukus švęsime Velykas. Velykos neapsieina be velykinių kiaušinių. Tai jų neatsiejamas simbolis. Velykiniai margučiai simbolizuoja gamtos atgijimą, o krikščionybėje – viltį, kylančią iš tikėjimo Kristaus prisikėlimu. Spalvoti velykiniai margučiai papuošia krepšelį, kurį visi neša į bažnyčias pašventinti,  o Velykų sekmadienį – šventinį stalą.

            Kiekviena šeimininkė kiaušinius dažo ir puošia savaip. Tam gali būti naudojami natūralūs dažai arba parduotuvėje įsigyjami dažai. Kiaušinius galima puošti įvairiais augalais, siūlais, vašku, aptraukti audiniu. Nebūtina būti menininkais, kad sukurtume tikrus, įvairiaspalvius ir dekoruotus stebuklus.

            Vienas įdomiausių kiaušinių dekoravimo būdų –  skutinėjimas. Būtent šios technikos mokėsi dirbtuvių „Velykų belaukiant“, kurios vyko balandžio 4 dieną Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre, dalyviai. Dirbtuvės buvo skirtos vaikams ir suaugusiems. Dalyvavo apie 20 įvairaus amžiaus žmonių. Užsiėmimą vedė Renata Utovka, kuri parodė, kaip paprastus margučius paversti tikrais meno kūriniais.

            Užsiėmimo pradžioje dalyviai sužinojo, kaip reikia skutinėti kiaušinius. Tai nepaprastai įdomus būdas juos papuošti. Šio puošimo metodas reikalauja naudoti aštrius įrankius tam, kad galima būtų nuskusti išorinį spalvotą kiaušinio lukštą. Šis kiaušinių puošimo būdas visai nesunkus ir nereikalauja daug pasiruošimo. Tam reikia vienodos spalvos kiaušinių ir kai kurių aštrių įrankių, pvz., tapetų peilio, žirklių, plokščio atsuktuvo, skalpelio, adatos. Tačiau šis metodas reikalauja kantrybės ir užima daug laiko.

            Dirbtuvių dalyviai gavo darbui reikalingas priemones, įvairius jau paruoštus raštus ir organizatorių jau nuspalvintus margučius. Tada kiekvienas pieštuku ant margučio piešė savo pasirinktą raštą. Tai buvo įvairūs nėriniai, geometrinės figūros, graikiški raštai ir kiti sugalvoti raštai. Tada dalyviai ėmė skutinėti anksčiau nupieštus raštus. Visi turėjo būti atsargūs, kad braižydami lukštą nenulaužtų. Adatos ar peilio judesiai turėjo būti švelnūs, bet tvirti.

            Kiaušinių dekoravimo darbai visus nepaprastai įtraukė. Užsiėmimo dalyviai galėjo įsitikinti, kad ši dekoravimo technika yra daug darbo, didelio susikaupimo, kantrybės ir tikslumo reikalaujantis metodas. Tačiau darbo rezultatas gali maloniai nustebinti.

            Dirbtuvių metu buvo sukurti gražūs darbeliai. Dalyvių sukurti margučiai paruošti dėti į Velykų krepšelį.

            Užsiėmimą organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.