Vasaros vaikų stovykla Rudaminoje

Mokyklinis laikotarpis – vienintelė galimybė tapti vasaros stovyklos dalyviu. Verta išnaudoti šį laiką, nes jis greitai praeina. Būtent todėl Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė 8-12 metų vaikus linksmai ir naudingai praleisti atostogas vasaros stovykloje vaikams. Pažymėtina, kad vasaros stovyklos vaikams Rudaminoje tapo gražia tradicija, nes buvo organizuojamos ne vieną kartą.

Šiais metais stovykla vyko liepos 31 – rugpjūčio 11 dienomis. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: lietuvių ir lenkų. Lenkų vaikai stovyklavo liepos 31 – rugpjūčio 4 dienomis, o lietuvių vaikai – rugpjūčio 7 – 11 dienomis.

Organizatoriai parengė itin turtingą ir patrauklią programą. Kiekvieną dieną jaunieji stovyklautojai pradėdavo sportuodami – rytine gimnastika. Po to vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai, kurių metu vaikai galėjo įgyti naujų įgūdžių, geriau pažinti mus supantį pasaulį. Organizatoriai taip pat paruošė daug įdomių žaidimų ir kitų užsiėmimų.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai dalyvavo lobio paieškose, kuri jiems suteikė didelį malonumą. Vaikai su dideliu entuziazmu įsijungė į linksmybes. Po to jų laukė įvairūs žaidimai gryname ore, kurie buvo skirti jų fizinei būklei gerinti. Po pietų vaikai žiūrėjo filmą. O pirmosios stovyklos dienos pabaigoje vaikai dalyvavo šokių konkurse.

Antrąją dieną vyko įvairios dirbtuvės ir edukaciniai užsiėmimai. Kulinarinių dirbtuvių metu vaikai mokėsi gaminti skanius patiekalus. Dainavimo dirbtuvės stovyklautojams leido patyrinėti savo balso galimybes. Vaikams patiko mokytis naujų dainelių. Taip pat vyko edukacinis užsiėmimas „Tapyba siūlu“. Tai buvo puiki meninė pramoga. Vaikai išmoko naujos dailės technikos, lavino savo vaizduotę ir kūrybiškumą. O po pietų vaikai dalyvavo karate užsiėmime.

Trečioji stovyklos diena taip pat buvo kupina edukacinių užsiėmimų. Ryto valandomis vaikai labai aktyviai leido laiką dalyvaudami sportinėse varžybose. Organizatoriai rūpinosi vaikų sveikata ir fiziniu aktyvumu, nes šiais laikais jaunimas daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar prie telefono. Po pietų vyko ir daugiau dailės užsiėmimų, kurių metu buvo mokomasi naujų technikų. Tai buvo „Tapyba ant stiklo“ ir „Dekupažas“. Tą dieną buvo surengtas ir protų mūšis.

Ketvirtadienio rytą vaikai dalyvavo įvairiuose lauko užsiėmimuose. Taip pat vyko du edukaciniai užsiėmimai: keramikos dirbtuvės ir rankdarbių dirbtuvės „Apyrankių pynimas“. O po pietų jaunųjų stovyklautojų laukė išvyka į alpakų ūkį „Ranczo Panczo“ Rudaminoje, kuriame auginami šie nepaprastai gražūs gyvūnai. Vaikams buvo surengta ekskursija po ūkį, kurios metu buvo pasakojama apie alpakas ir kodėl žmonės jas augina. Vaikai taip pat galėjo paglostyti gyvūnus ir pavaišinti jų mėgstamu skanėstu – morkomis.

Paskutinę dieną stovyklos dalyviai taip pat praleido aktyviai. Vaikai dalyvavo orientaciniame žaidime, mėgavosi dainavimu karaoke. Su didžiuliu malonumu sudalyvavo konkurse „Atspėk melodiją“. Paskutinio edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo visas muilo gaminimo paslaptis. Savo rankomis pagamintą muilą jaunieji stovyklautojai galėjo parsinešti į namus.

Stovyklos pabaigoje buvo organizuota diskoteka, kurios metu visi smagiai leido laiką. Kiekvienas dalyvis gavo stovyklautojo diplomą.

Stovyklos metu vaikais rūpinosi Melanija Babič, Kamilija Cereška, Viktorija Pročuchanova ir Evelina Gedrimaitė.

Organizatoriai tikisi, kad šiemet stovykla vaikams buvo nepamirštama patirtis, kupina puikių įspūdžių ir teigiamų emocijų, kurios išliks jų atmintyje ne vienerius metus.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už finansinę paramą, dėka kurios vaikai galėjo turiningai praleisti savo laiką stovykloje.