Vasaros stovykla Rudaminoje

Vasaros stovyklos yra gera patirtis vaikui. Buvimas juose visada asocijuojasi su didelėmis jį lydinčiomis emocijomis. Vasaros stovyklos – tai galimybė pailsėti nuo mokyklos ir aktyviai bei kūrybingai praleisti laisvalaikį su bendraamžiais. Tai puikus laikas, kai galima sutikti naujų draugų, su kuriais dažnai draugaujama daugelį metų, arba pabūti su savo draugais.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė vaikus aktyviai praleisti atostogas. Liepos 19-30 dienomis ši kultūros įstaiga jiems surengė vasaros stovyklą. Šiemet vasaros stovyklą Rudaminoje pasirinko 41 vaikas. Visi dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: lenkų ir lietuvių.

Stovyklos programa buvo labai turtinga. Kiekviena jaunųjų stovyklautojų diena prasidėjo sportu, nes jie turėjo rytinę gimnastiką. Visi žinome, kad sportuoti yra sveika. Vėliau vykdavo dailės užsiėmimai. Tai buvo unikali galimybė įgyti ir patobulinti savo piešimo ir tapybos įgūdžius bei parodyti savo vaizduotę ir kūrybiškumą. Organizatoriai taip pat paruošė daug įdomių žaidimų ir kitų užsiėmimų.

Vaikai taip pat turėjo įvairių kelionių, kurių metu sužinojo apie turtingą Vilniaus krašto istoriją ir nepaprastą gamtą, bendravo su nepaprastais žmonėmis.

Stovyklautojai aplankė Henriką Selevičių – garsųjį astronomijos gerbėją iš Slabados kaimo, kuris mielai kviečia jaunus žmones į svetingą savo observatoriją. Ponas Henrikas visus svečius sužavėjo įdomiu pasakojimu apie savo aistrą (žvaigždžių stebėjimą, teleskopų konstravimą). Vaikai galėjo iš arti pamatyti, kaip atrodo teleskopai, kuriais astronomai atranda naujus objektus kosmose ir stebi anksčiau atrastus. Taip pat buvo suorganizuotas piknikas, kurio metu visi galėjo pasimėgauti skaniomis ant ugnies keptomis dešrelėmis.

Vaikai taip pat keliavo į Medininkus – vieną seniausių Vilniaus rajono miestų, anksčiau žinomą kaip Karališkieji Medininkai. Jie aplankė čia esančią gražią Medininkų pilį. Vaikai turėjo galimybę pajusti senąją viduramžių atmosferą ir įsivaizduoti, kaip mūsų protėviai gindavosi nuo įsibrovėlių. Tada visi vyko į Juzapinės kalną – trečią pagal aukštį Lietuvos tašką, kur 1990 metais buvo pastatytas Mindaugo – Lietuvos karaliaus – paminklas. Jauni keliautojai taip pat galėjo pasigrožėti nuostabiais vaizdais atsiveriančiais nuo Aukštojo kalno – aukščiausio Lietuvos taško. Ekskursiją po Medininkus ir apylinkes stovyklautojai užbaigė pikniku.

Visiems didelį įspūdį padarė Rudaminoje esantis Pelėdų parkas, kurio įkūrėjai ir savininkai yra Mažena ir Slavomir Tabero. Šeimininkai pasakojo vaikams apie savo meilę paukščiams ir aprodė jų ūkį. Ši kelionė stovyklos dalyviams suteikė ne tik daug informacijos apie pelėdas ir jų veisimąsi, bet ir nepamirštamų įspūdžių. Vaikai pamatė įvairių rūšių pelėdas, klausėsi jų balsų, atidžiai juos stebėjo ir netgi galėjo jas glostyti.

Grįžę iš kelionių vaikai turėjo laisvalaikį. Tada jie galėjo žaisti su kamuoliu, piešti, skaityti, žiūrėti filmus ar išmokti šokti, kartojant šokėjų judesius iš vaizdo įrašo.

Stovyklos Rudaminoje dalyvius aplankė teatras iš Šumsko – laisvalaikio užimtumo klubo meno studija „Pažink save“, kuriai vadovauja Kristina Naimovič, o kuruoja L. Jakubovska. Vaikai žiūrėjo spektaklį „Pasakų šalyje“.

Vasaros stovyklos Rudaminoje pabaigoje buvo diskoteka, kurioje visi puikiai leido laiką. Kiekvienas stovyklos dalyvis gavo stovyklautojo diplomą ir saldžią staigmeną.

Stovyklos metu vaikais rūpinosi: Karolina Petrusevič, Renata Klim ir Janina Karkocka.

Organizatoriai tikisi, kad vaikai gavo didžiulę dozę teigiamų emocijų. Jie taip pat linki visiems sėkmingų atostogų ir daug puikių įspūdžių.

Andžej Aškelovič