Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos minėjimai Medininkuose

Liepos 6-ąją šalyje gyvenantys ir po pasaulį išsibarstę Lietuvos piliečiai minėjo Valstybės dieną. Valstybės diena minima minint Mindaugo karūnavimą vieninteliu Lietuvos karaliumi 1253 m. Tą pačią dieną visi Lietuvoje švenčia ir Tautiškos giesmės dieną.

Šią dieną visoje šalyje ir užsienyje rengiami šventiniai koncertai, parodos ir kiti renginiai. Valstybės diena taip pat iškilmingai minima įvairiose Vilniaus rajono vietose. Šiemet Vilniaus krašto gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į Medininkus, kur Medininkų pilyje-Trakų istorijos muziejuje vyko iškilmingas koncertas.

Į minėjimus atvykę svečiai galėjo mėgautis šventine programa, kurią parengė Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre ir jo filialuose veikiantys meno kolektyvai. Prieš publiką pasirodė folklorinis ansamblis „Verdenė“, vyrų vokalinis ansamblis „Seni draugai“ ir „Kresowy płomień“, veikiantys Zujūnų kultūros centre, ansamblis „Gija“ ir vokalinis ansamblis „Kolurija“, veikiantys RKC, mišrus choras „Pagirių dainoriai“, veikiantis Vaidotų kultūros centre, taip pat vokalinis ansamblis „Echo“, veikiantis Rukainių kultūros centre. Šventės svečiai galėjo išgirsti šių kolektyvų atliekamas gražias patriotines dainas apie Lietuvą. Vakaro metu taip pat buvo dalijamasi apmąstymais apie Mindaugo vaidmenį Lietuvos istorijoje.

Medininkuose vykusioje šventėje dalyvavo taip pat garbingi svečiai. Tarp jų reikėtų paminėti LR Seimo narį iš LLRA-KŠS frakcijos Česlovą Olševskį, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių Vladislavą Kondratovičių, Medininkų seniūnijos seniūnę Renatą Bogdanovič.

„Medininkai mena ne tik Mindaugo laikus, kai kūrėsi Lietuvos valstybingumas, bet ir ne taip seniai įvykusį tragišką įvykį, per kurį žuvo mūsų šalies sienų gynėjai. Džiaugiuosi, kad šiandien galiu būti čia, šioje nepaprastoje vietoje ir su jumis visais švęsti svarbias Lietuvai šventes. Gražūs paskutiniai mūsų himno žodžiai – „Vardan tos Lietuvos, vienybė težydi“. Taigi ieškokime, ką turime bendro, kas mus vienija“, – sakė Seimo narys Česlav Olševski.

                      „Šiandien, tokią svarbią Lietuvai dieną, esame daug istorinių įvykių menančioje vietoje. Šiame miestelyje gyvena palikuonys tų, kurie kadaise dalyvavo kuriant mūsų valstybingumą. Valstybingumas – tai gležna gėlė, kurią reikia auginti, puoselėti ir saugoti. Jei nesirūpinsime savo valstybingumu, jį prarasime“, – savo kalboje sakė Vladislav Kondratovič. Jis taip pat perdavė Vilniaus mero Roberto Duchnevičiaus sveikinimus ir palinkėjo visiems gražios šventės

Minėjimų kulminacija tapo bendras himno giedojimas. Vilniaus krašto gyventojai prisijungė prie visos šalies patriotinės akcijos, jau tapusios tradicija, vienijančios visus šalyje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius.

Minėjimus organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, Medininkų pilis-Trakų istorijos muziejus, Vilniaus rajono savivaldybė, Medininkų seniūnija, „Nemėžio komunalininkas”.