Rudaminos kultūros centras vėl visus pakvietė į Etninės kultūros dienas „Vilnijos kraštas – kultūrų paribys amžių tėkmėje“. Šiais metais festivalis vyko lapkričio 21-22 dienomis. Organizatoriai paruošė itin įdomią programą, kurios metu vyko edukacinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems bei paskaita.
Lapkričio 21 dieną vyko edukacinės dirbtuvės vaikams „Valgomas paveikslas tautiniais motyvais „Aukštaitija“. Užsiėmime galėjo dalyvauti 7-10 metų vaikai. Užsiėmimą vedė pedagogė ir meno kūrėja Birutė Pečiūraitė-Baltuškienė. Seminaro dalyviai pirmiausia dalyvavo mini protų mūšyje, kurio metu sužinojo, kas yra Aukštaitija ir kaip ją išskirti iš kitų Lietuvos regionų. Vėliau, pasinaudoję nuotraukomis ir jose esančia istorija, vaikai persikėlė į dailininko studiją, kur sužinojo, kaip gimė valgomojo paveikslo idėja ir pats paveikslas. Vaikai taip pat galėjo pažvelgti į eskizus, nuotraukas iš įvairių kūrimo etapų, išgirsti priežastis, kodėl kūrinys sukurtas būtent taip, o ne kitaip. O kai apie viską išgirdo, susirinkusieji, padedami Birutės Pečiūraitės-Baltuškienės, pagamino pirmąjį savo valgomą paveikslą tautiniais motyvais „Aukštaitija“. Gatavus paveikslus įdėjo į maišelį, kad apsaugotų nuo nešvarumų, o vėliau supakavo į specialiai paruoštą aplanką, kurį gražiai surišo. Užsiėmimui pasibaigus vaikai galėjo parsinešti namo savo pagamintus paveikslus. Dabar vaikai žinos, kaip atpažinti Aukštaitijos gyventojus iš kitų regionų gyventojų, žinos, kiek gali trukti kūrybiniai procesai ir turės žinių, kaip tokius (ir kitus) paveikslus pasidaryti namuose.
Tą pačią dieną vyko edukacinė paskaita, sujungta su praktiniu užsiėmimu „Mano šaknys“ suaugusiems. Užsiėmimą vedė Evelina Viktorija Žemeikytė – genealogijos, šeimos istorijos ir kraštotyros tyrinėtoja, neformalaus ugdymo specialistė. Šios edukacijos metu dalyviai pasinėrė į genealogijos pasaulį, šeimos ir regiono istorijos, taip pat tautinio, etninio ir kultūros paveldo tyrimus. Užsiėmimo metu buvo galima išmokti giminės medžio kūrimo pagrindų, šeimos istorijos tyrimo metodų ir išteklių. Kūrybinių užduočių, žaidimų ir diskusijų metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti idėjų generavimo ir problemų sprendimo būdus bei pritaikyti juos genealogijos ir kultūros paveldo apsaugos klausimų analizėje. Visi sužinojo, kaip svarbu pažinti savo šeimos ir krašto istoriją bei kultūros paveldą. Dalyviai įgijo visus pagrindus, reikalingus savarankiškai tyrinėti šeimos istoriją, kultūros paveldą ir sukurti šeimos medį.
Lapkričio 22 dieną vyko vaško žvakių gaminimo dirbtuvės. Užsiėmimą vedė bitininkė Salomėja Mikolajevič. Ji pasidalijo patirtimi, kaip tvarkyti bityną. Dalyviai sužinojo apie bičių istoriją ir jų gyvenimą nuo gimimo iki mirties. Vėliau įvairiais būdais – liejimo ir sukimo – savo rankomis gamino bičių vaško žvakes. Užsiėmimo metu išbandė pagrindinius bitininko įrankius. Taip pat visi turėjo galimybę paragauti įvairių rūšių medaus ir kitų avilių gėrybių. Užsiėmimo metu dalyviai sukūrė jaukią, vašku kvepiančią ir atpalaiduojančią aplinką, kurioje galėjo atitrūkti nuo kasdienybės, galėjo liesti, uostyti, valgyti, o namuose – mėgautis degančiomis tikro vaško žvakėmis.
Etninės kultūros dienų organizatorius buvo Rudaminos kultūros centras.
Straipsnis: Rudaminos kultūros centras