„Totoriai – įdomi tauta nuo seno gyvenanti Lietuvoje”. Konkurso rezultatai

Lietuvos totoriai yra unikali etninė grupė. Tai išeivių iš Aukso ordos ir Krymo chanato palikuonys. Į Lietuvą totoriai pradėjo plūsti 1319-1321 m. Kunigaikščio Gedimino pakviesti jie dalyvavo LDK kariuomenės kovose su Kryžiuočių ordinu. Kita vertus, masinis totorių įsikūrimas Lietuvoje prasidėjo XIV amžiaus pabaigoje, kai Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas juos apgyvendino Vilniaus ir Kauno apylinkėse. Jie tarnavo kariuomenėje, gaudavo žemės, o kiti buvo įpareigoti kariauti didžiojo kunigaikščio įsakymu. Lietuvos totoriai – savotiška bendruomenė. Atitrūkę nuo pagrindinių totorių-tiurkų šaknų ir apsupti svetimų šalių, sugebėjo susitelkti ir išsaugoti savo protėvių etninę kultūrą – nacionalinius ypatumus, tautinį ir religinį identitetą. Lietuvoje gyvena apie 2500 totorių. Dauguma jų gyvena Alytaus, Kauno ir Vilniaus apskrityse.

Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Šia proga šalyje buvo surengta nemažai įdomių renginių ir parodų.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras taip pat nusprendė prisijungti prie minėjimų ir spalio pradžioje paskelbė konkursą visai šeimai „Totoriai – įdomi tauta, nuo seno gyvenanti Lietuvoje“. Dalyvavimo šiame konkurse taisyklės buvo paprastos. Iki spalio 25 d. visi norintys turėjo išspręsti kryžiažodį apie Lietuvos totorių istoriją ir kultūrą. Atsakymus ar išspręsto kryžiažodžio nuotrauką konkurso dalyviai turėjo atsiųsti el. paštu šios kultūros įstaigos adresu.

Konkurso rezultatai buvo paskelbti spalio 26 dieną Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Facebook profilyje. Laimėtojas buvo išrinktas loterijos būdu. Tai buvo Danielius Bruzga. Šio konkurso prizas – kvietimas totoriškų patiekalų degustacijai visai šeimai.

Organizatoriai labai džiaugiasi, kad konkursas sulaukė didelio dėmesio. Jame aktyviai dalyvavo ir teisingus atsakymus į kryžiažodžio klausimus siuntė Rudaminos seniūnijos gyventojai. Organizatoriai sveikina nugalėtoją, o tuos, kurie nieko nelaimėjo, kviečia dalyvauti kitose konkursuose.