Tarptautinė vaikų gynimo diena Rudaminoje

                                                Vaikai yra vėl ir vėl pražįstanti viltis,

                                                 projektas, kuris nuolat tampa realybe,

                                                 ateitis, kuri visada lieka atvira.

                                                            Šv. Jonas Paulius II

            Tarptautinė vaikų diena – tai visų vaikų šventė, kuri Lietuvoje švenčiama birželio 1 d. Tai viena iš laimingiausių dienų, kurios laukia ne tik jaunesni, bet ir vyresni vaikai.      

            Ta proga Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, vadovaujamas Violetos Cereškos, paruošė staigmeną šiame miestelyje gyvenantiems vaikams. Nepaisant daugybės pandemijos ir karantino sukeltų apribojimų, RKC darbuotojai galėjo surengti gyvą susitikimą su vaikais. Šis renginys vyko pagal valstybės nustatytas taisykles. Tėvai turėjo iš anksto užregistruoti savo vaikus, kurie išreiškė norą dalyvauti šventėje. 2-16 metų vaikai buvo suskirstyti į keletą grupių, kad žmonių skaičius neviršytų 30. Kiekvienam dalyviui buvo atskirai pranešta, kokiu metu jie turėtų atvykti į renginį.

            Tą dieną vaikų laukė daugybė pramogų. Linksmybių ištroškusių vaikų laukė kūrybingi animatoriai, kurie juos perkėlė į žaidimų kraštą. Vaikus linksmino  Vaivorykštė ir Peliukas Mikis, į kuriuos įsikūnijo Evelina Snorobovič ir Božena Sosnovska. Mažyliai keliavo magišku traukiniu, skraidė nepaprastu parašiutu virš pasakiškos žemės. Žaidimuose dalyvavo ir tėvai. Jie kartu su savo atžalomis šoko įvairius šokius, pvz., makareną. Daug džiaugsmo suteikė vaikams šokis su virve, kai šokantys vaikai turėjo praeiti po ja nieko neliesdami, o virvė buvo nuleidžiama vis žemiau. Taip pat vaikai žaidė  drakono žaidimą. Visi norintys galėjo sudalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose. Vaikų taip pat laukė nepaprastai linksmas žaidimas su oro balionais. Daug džiaugsmo vaikams suteikė įvairių piešinių ant veido piešimas. O kokia šventė be diskotekos?! Vaikai turėjo galimybę gerai pašokti pagal linksmos muzikos ritmus. RKC darbuotojai visiems  renginio dalyviams paruošė vaišių. Kiekvienas vaikas gavo po saldžią dovanėlę.                      

            Vaikams šventė labai patiko. Jie džiaugėsi smagiai praleidę laiką, nes pasilgo gyvo bendravimo ir bendrų linksmybių. Į namus jie grįžo laimingi ir kupini emocijų. RKC darbuotojai džiaugėsi galėdami suteikti vaikams daug džiaugsmo tokią gražią saulėtą pirmąją vasaros dieną.

Informacija: Andžej Aškelovič