Talentų konkurso finalas Rudaminoje

Sausio 16 dieną, sekmadienį, Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre vyko didysis talentų konkurso finalas. Konkursas „Mūsų talentai 2021“ buvo paskelbtas praėjusių metų lapkričio mėnesį. Šio konkurso tikslas buvo jaunųjų talentų skatinimas, naujųjų talentų atradimas, meninės veiklos populiarinimas, muzikinio jautrumo ir kultūrinės veiklos skatinimas, domėjimosi muzika, šokiu, dainavimu, deklamavimu sužadinimas, Vilniaus krašto gyventojų meninės veiklos pristatymas. Konkurse galėjo dalyvauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai. Konkursas vyko keliais etapais ir peržiūros buvo organizuojamos 5 amžiaus grupėse: 3-6 metų, 7-12 metų, 18-25 metų, 26 metų ir vyresni. Dalyviai galėjo varžytis 5 kategorijose: šokiai, vokalas, muzikinis instrumentas, deklamacija ir originalusis žanras. Dalyviai galėjo pasirodyti solo arba duetu. Pasirodymo trukmė – iki 5 minučių.

            Didžiajame konkurso finale pasirodė tie dalyviai, kurie laimėjo praėjusiame etape. Taigi, tą dieną savo talentus pademonstravo: Zofia Bortkevič ir Uršulia Bortkevič, Mateuš Voleiko, Sofija Šubina ir Aleksandr Šubin, Patricija Dolgopolova, Joana Voroniukaitė, Ariana Kovalenko, Estela Tamulėnaitė, Vanesa Petrovskytė, Eva Pelecka, Elžbieta Rosovska, David Jurevič ir Kristina Voleiko, Aneta Juodkaitė.

            Dalyvių pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė: Edmundas Šotas – Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Lilija Andruškevič – Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir sporto skyriaus vedėja, Helena Bakulo – Vladislovo Sirokomlės muziejaus Bareikiškėse direktorė ir teatro studijos „Kulfon“ vadovė bei Ineta Dubininkaitė – RKC choreografė, tautinių šokių ansamblio „Vilniaus Pynimėlis“ narė. Komisija kiekvieną pasirodymą vertino pagal penkis kriterijus – pasirodymo kokybę, sceninį vaizdą, pasirodimo originalumą, režisieriaus sprendimą ir meniškumą.

            Visi artistai į savo užduotį pažiūrėjo rimtai. Scenoje viešpatavo jaudulys ir konkurencija. O publika linksmai leido laiką ir palaikė savo favoritus. Visi pasirodymai buvo įdomūs, įkvepiantys ir net jaudinantys. Tačiau svarbiausia, kad šis sekmadienio susitikimas buvo dar viena dingstis pademonstruoti savo puikius talentus. Nes tiesa ta, kad ne tik dideliuose miestuose, bet ir mažesniuose yra labai talentingų žmonių, kurie savo aistrą pasitelkia kurdami fantastiškus dalykus.

            Konkurso komisijos pirmininkas Edmundas Šotas savo kalboje dėkojo dalyviams už gražius pasirodymus. „Scena užgrūdina. Ir tie, kurie šį kartą nelaimėjo, ir konkurso nugalėtojai su kiekvienu pasirodymu tampa profesionalesni ir labiau pasitikintys savimi“, – sakė Edmundas Šotas. Visiems dalyviams palinkėjo sėkmės jų meniniame kelyje.

            Kreipdamasi į konkurso dalyvius Lilija Andruškevič sakė: „Labai džiaugiamės, kad pasirodydami scenoje džiuginate mus savo gabumais“. Ir palinkėjo visiems: „Mylėkite šokį, mylėkite deklamavimą, mylėkite dainavimą. Puoselėkite ir ugdykite savo talentus“.

            Nugalėtoją išrinkti nebuvo lengva. Visi dalyviai paruošė nepaprastai gražius pasirodymus. Po pasirodymų peržiūros ir ilgų svarstimų konkurso komisija nusprendė, kad pirmą vietą laimėjo Elžbieta Rosovska. Elžbieta Rosovska yra baigusi muzikos mokyklos klasikinio dainavimo ir fortepijono klasę. Ji turi daug konkursinių laimėjimų kaip solistė ir kaip grupės „Hey“ narė, su kuria dalyvauja projekte „Lietuvos Balsas. Kartos“. Ne kartą ji pelnė geriausias vietas Lietuvos moksleivių ir jaunimo lenkų dainų festivalyje. Paskutiniai vertingi laurai pelnyti tarptautiniuose operinio dainavimo konkursuose Kazachstane ir Lietuvoje bei Tarptautiniame kun. Kazimiero Szwarliko kalėdinių giesmių ir pastoralų festivalyje Będzine (Lenkija). Antroji vieta atiteko Evai Paleckai, kurios gyvenime jau 10 metų dominuoja smuikas. Trečiąją vietą užėmė Joana Voroniukaitė – Vilniaus Naujamiesčio mokyklos 7 klasės moksleivė, kuri lanko muzikos būrelį Jaunimo centre „Jaunimo kelias“.

            Konkurso komisijos pirmininko Edmundo Šoto iniciatyva specialieji prizai įteikti Mateušui Voleikai, Estelai Tamulėnaitei, Zofiai ir Uršulei Bortkevič.

            Talentų konkurso nugalėtojai ir pagerbtieji gavo daug patrauklių prizų. Visi Didžiojo finalo dalyviai gavo padėkas už dalyvavimą konkurse.           

            Konkurso Didžiojo finalo koncerte dalyvavo taip pat ypatingi svečiai.  Scenoje pasirodė Rudaminos pasididžiavimas – Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ kapela, kurios kiekvienas pasirodymas sukelia daug puikių emocijų. Sekmadieninis jų pasirodymas taip pat nebuvo išimtis. Konkurso rezultatų laukimo laiką maloniai praskaidrino anksčiau vykusio talentų konkurso laureatai Gabrielė Ždanovičiūtė ir Kevin Jasinski. Gražią dainą padainavo vilnietė Patricija Luščinska, kurios nuostabus balsas visus sužavėjo. Savo dainomis visus užbūrė taip pat svečias iš tolimos ir saulėtos Kubos, charizmatiškas ir nepaprastai talentingas Enrique Santos.

            Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už finansinę konkurso paramą.