Sveiki atvykę į Užgavėnes. Linksmas renginys Lygainiuose

Užgavėnės – tai laikas, kai žmonės kadaise linksminosi, o šokiams ir dainoms nebuvo galo. O Vilniaus krašte ši senoji tradicija tęsiama iki šiol.

Vasario 18 dieną Lygainiuose – žavingame kaimelyje prie ežero – vyko Užgavėnės. Nepaisant nepalankių oro sąlygų, Lygainių ir netoliese esančių Juodbalių, Šventininkų, Pagirių ir Vaidotų kaimų gyventojai gausiai atvyko atsisveikinti su žiema ir pasitikti saulėto pavasario.

          Meninę renginio programa pasirūpino kolektyvai, veikiantys įvairiuose Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro skyriuose. Tad mielos nuotakos iš ansamblio „Echo“ iš Rukainių atvyko į Lygainius ieškoti sau jaunikių. Ponios iš vokalinės grupės „Borowianka“ iš Juodšilių į renginį atvyko pasipuošusios gražiais, puošniais čigonų kostiumais. Jos buvo čigonų barono pasiuntinėmis. Čigonų vaidmenį atliko ir ansamblio „Przyjaciele“ iš Mickūnų nariai, kurie kartu su nuostabia jauna smuikininke pakvietė visus susirinkusius šokti. Taip pat buvo gausus būrys rajono bibliotekos darbuotojų čigoniškais kostiumais. Galima drąsiai teigti, kad Užgavinės Lygainiuose buvo tikras čigonų suvažiavimas.

Skambėjo daug nuotaikingų dainų, buvo daug linksmų šokių ir linksmų pokštų, kurie tarsi iš gausybės rago liejosi iš Vaidotų kultūros centro administratorės Teresos Koltan ir Lygainių bibliotekos direktoriaus Edvardo Mackevičiaus lūpų.

Užgavėnių dalyviai galėjo paragauti skanios grikių košės tiesiai iš lauko virtuvės, kuria pasirūpino Medininkų kultūros centro darbuotojai. Tą dieną visi norintys taip pat galėjo pasišildyti karšta žolelių arbata.

Renginio pabaigoje, kaip reikalauja senas paprotys, iškilmingai buvo sudeginta ant laužo Morė – žiemos simbolis.

            Į Užgavėnes Lygainiuose atvyko garbingi svečiai. Tarp jų reikia paminėti: Valdemarą Urbaną – kandidatą į Vilniaus rajono merus nuo LLRA-KŠS, Vladislavą Vanagel-Tribocką – Pagirių seniūnijos seniūnę ir Violetą Cerešką – Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorę.

            Šventės dalyviai tądien smagiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų. Juk Užgavėnės būna tik kartą per metus.

Renginio organizatoriai: Lietuvos Lenkų Sąjungos Vilniaus rajono skyrius, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo skyrius Vaidotuose, Pagirių seniūnija. Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių padaliniui už pagalbą organizuojant Užgavėnes Lygainių kaime.

Organizatoriai