Susitikimai su teatro ir kino menu Rudaminos kultūros centre

Lapkričio 8-14 dienomis Vilniuje jau vienuoliktą kartą vyko svarbiausias teatrų festivalis, pristatantis lenkų teatro kolektyvus ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos – Tarptautinis teatrų festivalis „Vilniaus lenkų scenos susitikimai“. Festivalio organizatorius – Vilniaus lenkų teatras „Studija“. Kiekvienais metais šis festivalis sulaukia vis didesnio įvairių teatro kolektyvų ir žiūrovų susidomėjimo.

Šių metų festivalio vienas iš partnerių buvo Rudaminos kultūros centras. Festivalio metu šioje kultūros įstaigoje ir jos skyriuose vyko itin įdomių filmų peržiūros.

Šio festivalio metu Rudaminos ir kitų Vilniaus rajono miestelių gyventojai turėjo galimybę pamatyti tokius itin įdomius lenkiškus filmus kaip: „Powtórka z Czerwonego Kapturka” ir „Dom na granicy”. Didžiulį įspūdį visiems žiūrovams padarė naujausias TVP Polonia filmas „Przekazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej“, kurį režisavo Marta Pietrasiewicz ir Piotr Kuciński. Šis filmas pristato tragišką Wiktorijos ir Józefo Ulmų šeimos istoriją Antrojo pasaulinio karo metais.

Rudaminos kultūros centras dėkoja Vilniaus lenkų teatrui „Studija“ ir jo meno vadovei Lilijai Kieizik už suteiktą galimybę įvairių Vilniaus rajono miestelių gyventojams susipažinti su naujais kino kūriniais.