Šokių piknikas Bareikiškėse

                          

    „Apie šokį rašyti neįmanoma, reikia šokį šokti“.

                                                                        Paulo Coelho 

            Balandžio 29-ąją pasaulis mini Tarptautinę šokio dieną. Ją 1982 m. paskelbė Tarptautinio teatro instituto Šokio komitetas. Šventės data pasirinkta minint iškilaus šokio meno reformatoriaus, Europos baleto teatro kūrėjo, prancūzų šokėjo ir choreografo Jeano George’o Noverre’o (1727-1810) krikštą.

            Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre ir jo padaliniuose veikiantys šokių kolektyvai Tarptautinę šokio dieną nusprendė paminėti kartu ir balandžio 29 dieną išvyko į Vladislovo Sirokomlės muziejų Bareikiškės.

            Tiek daug šokančio jaunimo Bareikiškės dar nematė. Įvairaus amžiaus, įvairaus pažangumo, bet su ta pačia aistra ir meile šokiui tą dieną prisistatė Rudaminos kolektyvai: liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ (mažylių, vaikų, vidutinio amžiaus, jaunimo, suaugusiųjų grupė), kurios meno vadovė – Violeta Cereška, o choreografai – Irena Brazis ir Miroslav Voitiulevič, lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Žiogeliai“, kurio choreografė – Ineta Dubininkaitė. Gyvame šokyje sukosi Avižėnių liaudies dainų ir šokių ansamblis „Jawor“, kurio meno vadove yra  Elita Sinkevič, choreografe – Renata Lisovska-Urbanovič. Savo šokio įgūdžius parodė Juodšilių tautinių šokių grupės „Hałas“ (vaikų ir suaugusiųjų grupės) šokėjai, vadovaujami Kristinos Voleiko, taip pat šokių kolektyvas „Kropelki“ (vaikų grupė, vid. ir suaugusiųjų) bei Mariampolio šokių grupė „Malwy“, kurių meno vadovė ir choreografė yra Kristiyna Voleiko. Iš Lavoriškių atvyko šokių ansamblis „Makowy smak“, kurio choreografė yra Teresa Božerodska.

            Šventės metu buvo įrašytas šokio klipas. Filmuojant šį klipą dalyvavo per 250 žmonių. Tai bus puikus šių metų Tarptautinės šokio dienos minėjimo prisiminimas.

            Tą dieną buvo apdovanoti tie, kurių gyvenimo aistra tapo šokis ir kurie savo aistra dalijasi su kitais. Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė kolektyvų choreografams įteikė  padėkos  raštus už darbą. Tikėkimės, kad tai suteiks jiems sparnus ir paskatins imtis tolesnių darbų.

            Po šokių ir sėkmingo vaizdo klipo įrašymo šventės dalyviai surengė bendrą pikniką gamtos prieglobstyje. Geras saulėtas oras, maloni kompanija, draugiška atmosfera… Visa tai  leido laiką praleisti nepastebimai. Šventės dalyviai įsitikino, kad šokis peržengia visus barjerus ir visus vienija draugystė ir meilė šokiui. Martha Graham – amerikiečių šokėja, choreografė ir mokytoja,  kartą pasakė: „Šokis yra paslėpta sielos kalba“. Kiekvienas šokėjas tą diną savo sielos dalelę noriai dalijosi su visais.

            Šventės organizatorius buvo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, kuriam vadovauja Violeta Čereška.

            Organizatoriai dėkoja Vladislavo Sirokomlės muziejui Bareikiškės už suteiktą galimybę surengti šventę tokioje gražioje vietoje. Padėkos žodžiai yra skiriami visiems šokėjams, aktyviai dalyvavusiems šių metų Tarptautinės šokio dienos minėjime.