Rudaminoje svečiavosi Vilniaus lenkų teatras

Kovo 27-ąją yra minima Tarptautinė teatro diena. Šia proga Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus teatro mylėtojus į spektaklį „Kantata keturiems sparnams“. Būtent su šiuo spektakliu kovo 24 d. į Rudaminą atvyko Vilniaus lenkų teatras, vadovaujamas Irenos Litvinovič.

„Kantata keturiems sparnams“ – metafizinė komedija, kurią parašė Robert Brutter. Po šiuo pseudonimu slepiasi lenkų rašytojas ir scenaristas Andrzej Grembowicz. serialo „Extradycja“ ir „Ranczo“ scenarijų autorius. Spektaklio režisierius – varšuvietis Jan Buchwald, su kuriuo Vilniaus lenkų teatras bendradarbiauja nuo 2017 m. Spektaklio scenografiją sukūrė Greta Subatavičiūtė. Pagrindinę heroję – merginą – įkūnijo Božena Sosnovska, Amhielį – Miroslav Šejbak, o Beatielį – Roman Niedzviecki.

Pagrindinė spektaklio veikėja – viltį praradusi moteris. Ji neteko šeimos, darbo, įklimpo į skolas, jaučiasi nemylima ir nesuprasta. Herojė savo sielvartą skandina alkoholyje. Pagaliau ji pasijunta tokia beviltiška, kad ketina nusižudyti. Tačiau paskutinę akimirką ji šaukiasi savo angelą sargą – Amhielį, kuris galiausiai pasirodo. Amhielis bando atkalbėti moterį nuo savižudybės. Jam į pagalbą ateina kitas angelas – jaunas ir energingas Beatielis. Šie du angelai visais būdais stengiasi atkalbėti merginą nuo savižudybės. Ši užduotis pasirodė labai sunki. Mergina yra ryžtinga. Tad Angelams tenka įdėti daug pastangų, kad išgelbėtų merginą ir suteiktų jai pasitikėjimo savimi.

Šis spektaklis mums parodo, kad situacija, kurioje atsiduria pagrindinė veikėja, gali nutikti bet kam. Kiekvieno žmogaus gyvenime būna palūžimo, nevilties akimirkų, kai jis mano, kad gyventi nebeverta. Tada į pagalbą ateina angelai sargai.

            Spektaklis kupinas apmąstymų apie gyvenimą, apie tai, kas mūsų gyvenime vyksta gerai ir ką kartais mes patys galime sugadinti, padaryti ką nors blogo. Kaip išsisukti iš sudėtingos situacijos? Ar angelai gali mums padėti? Todėl spektaklis mums sako, kad verta pasvarstyti, ką darome, kaip darome, ar gerai elgiamės.

Į spektaklį į RKC atėję žiūrovai sulaukė didžiulės dozės smagių emocijų ir apmąstymų. Situacijos rimtumas persipynė su komedijos gijomis, o kasdienybė susimaišė su nežemišku pasauliu. Veiksmas pakėlė žiūrovus virš realios kasdienės patirties.

Žiūrovai praleido nuostabų vakarą žiūrėdami įdomų, kupiną humoro spektaklį, nešantį stiprią žinią ir suteikiantį pagrindo apmąstymams. Visi liko patenkinti nuostabiu aktorių pasirodymu. Žiūrovai negailėjo rankų, garsiai plodami aktoriams.

Informacija ir nuotraukos Organizatoriai