Rudaminoje paminėtos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metinės

          Balandžio 10 d. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko unikalus renginys, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.
          Šiais metais minime 150-ąsias vieno žymiausių Lietuvos menininkų gimimo metines. Šis renginys tapo savotišku vykdomos veiklos su Rudaminos kultūros centru apibendrinimu, įgyvendinant projektą „Genijaus aidai: Čiurlionio pasaulis“, kuris yra projekto „Rudamina – Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2025“ dalis. Minėjimo metu buvo organizuotos parodos, poezijos konkursai, išvykos, rengti pranešimai.
          Renginio metu Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai skaitė pranešimus, supažindinančius su itin įdomia lietuvių tapytojo ir kompozitoriaus biografija bei turtinga kūryba. Susirinkusieji taip pat sužinojo, kad M. K. Čiurlionį ir F. Ruščicą siejo ne tik ta pati epocha, bet ir meniniai ryšiai. Abu menininkai kūrė tuo pačiu laikotarpiu, siekdami sujungti muziką, tapybą ir literatūrą į vientisą meno viziją. Ferdinandas Ruščicas – iškilus tapytojas ir scenografas – buvo vienas iš tų, kurie vertino ir palaikė Čiurlionio kūrybą. Abu menininkai puoselėjo Lietuvos kultūros paveldą ir paliko neišdildomą pėdsaką meno istorijoje.
          Publika taip pat turėjo galimybę stebėti nuostabų koncertą ir pasinerti į magišką muzikos, dainos bei šokio pasaulį. Tą dieną pasirodė teatras, gražiai dainavo ir grojo fortepijonu Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai. Žiūrovus sužavėjo šios gimnazijos choro „Jaskółeczka“ pasirodymai. Senosios Varšuvos atmosferą atgaivino Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ šokiai. Koncerte skambėjo ir paties M. K. Čiurlionio kūriniai.
          Tą dieną visi galėjo įsitikinti, kad Čiurlionio kūryba yra tiltas tarp žemės ir dangaus, tarp praeities ir ateities, tarp tikrovės ir svajonės. Tai šviesa, kuri apšviečia žmonių sielas, muzika, kuri sujaudina širdis. Tai menas, įkvepiantis svajonėms, meilei ir tikėjimui.

Straipsnis: Rudaminos kultūros centras

Nuotraukos: Rudaminos kultūros centras