Rudaminą vėl užvaldė šokis

          Šokis laikomas vienu seniausių menų, neatsiejamai susijusiu su kiekvieno žmogaus gyvenimu. Tai nepaprastas reiškinys, stebinantis savo turtingumu ir formų įvairove. Tai universali bendravimo be žodžių kalba, kurioje mintys ir emocijos perduodamos judesiais. Šokis atlieka kelias funkcijas: tai kultūringa pramoga, padedanti išreikšti emocijas, taip pat patraukli fizinio pasirengimo lavinimo forma. Gegužės 18 d. į Rudaminos kultūros centrą atvykusieji galėjo įsitikinti, kokį svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime gali atlikti šokis.
          Gegužės 18 dieną Rudaminos kultūros centre tvyrojo šurmulys ir skambėjo muzika. Tądien Rudaminoje jau šeštą kartą vyko Tarptautinis tautinių šokių festivalis „Šok ir trypk“, kuriame dalyvavo kolektyvai ne tik iš Vilniaus krašto, bet ir iš visos Lietuvos, netgi iš Lenkijos. Šiais metais festivalis buvo projekto „Rudamina – Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2025“ dalis. Festivalio tikslas – skatinti domėjimąsi liaudies šokiu ir supažindinti su įvairių tautų šokių stiliais.
          Scenoje vieną ansamblį keitė kitas. Gausiai susirinkusiai publikai pasirodė: Naujosios Vilnios kultūros centre veikiančio dainų ir šokių ansamblio „Ojcowizna“ jaunesnioji šokių grupė, Vilniaus šv. Jono Pauliaus II progimnazijos dainų ir šokių kolektyvas „Mała Ojcowizna“, Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos lietuvių liaudies šokių ansamblis „Švieselė“, liaudies šokių ansamblis „Promyki“ iš Pagirių, liaudies šokių ansambliai „Kropelki“ ir „Małe Kropelki“ iš Marijampolio, liaudies šokių ansambliai „Hałas“ ir „Mały Hałas“ iš Juodšilių, dainų ir šokių ansamblio „Jawor“ vaikų grupė iš Avižienių, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Spindulėlis“ dvi amžiaus grupės, Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjuje veikiančio vaikų ir jaunimo šokių ansamblio „Sto Uśmiechów“ jaunesnioji grupė, Panevėžio kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė“, Vilniaus Tarptautinės ukrainiečių mokyklos šokių ansamblis „U. Dance“, Vilniaus mokyklos-darželio „Šaltinėlis“ vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Sto Uśmiechów“. Rudaminai atstovavo liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ jaunesnioji, vidurinioji ir „Žirnelių“ grupės, taip pat lietuvių tautinių šokių ansamblis „Žiogeliai“. Iš Lenkijos į festivalį atvyko liaudies šokių ansamblis „Lavonicha“. Iš viso festivalis sulaukė susidomėjimo iš daugiau nei 500 šokėjų.
          Festivalio metu šokėjai patyrė judėjimo, kūrybos, pasirodymo ir saviraiškos džiaugsmą. Žiūrovai negalėjo atsigrožėti gražiais šokiais, muzika ir spalvingais šokėjų kostiumais.
VI Tarptautinio liaudies šokių festivalio „Šok ir trypk“ organizatorius buvo Rudaminos kultūros centras, vadovaujamas Violetos Čereškos.
          Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už paramą organizuojant renginį. Padėkos žodžiai taip pat skiriami visiems festivalio dalyviams – už aktyvų dalyvavimą ir nuostabius šokius.
          Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Straipsnis: Rudaminos kultūros centras

Nuotraukos: Rudaminos kultūros centras