O Rudaminoje buvo linksma…

O kas vyko Rudaminoje? Ogi, šio miestelio gyventojai linksmai atsisveikino su žiema. Vasario 20 d. čia vyko tradiciškos Užgavėnės.

Užgavėnės – tai laikas, kada galima iki valios šokti, dainuoti, juoktis. Grietai ateis susikaupimo laikotarpis. Po Užgavėnių prasideda gavėnia, kuri tęsiasi iki Velykų.

Visi gerai žino, kad Užgavėnės – linksmybių ir šokių metas. O to Rudaminoje netrūko. Pradžiuginti linksmybių ištroškusių žmonių į šventę atvyko kolektyvai iš viso Vilniaus krašto. Šventę pradėjo šeimininkai – liaudies dainų ir šokių kolektyvas „Rudomianka“. Kiekvienas šio ansamblio pasirodymas – atgaiva akims ir sielai. Taip buvo ir šį kartą. „Rudomianka“ visus pradžiugino gražiais lenkiškais šokiais ir dainomis. O ansamblio kapela savo grojimu kvietė svečius kartu pašokti. Siela džiūgavo matant spalvingais kostiumais pasipuošusį talentingą jaunimą. Į šventę atvykusius svečius šiltai pasveikino Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška. „Labai džiaugiuosi, kad šiandien tiek daug žmonių susirinko Rudaminoje švęsti Užgavėnes. Visų pirma, dėkoju Jums, brangioji publika. Kai atvykstate į mūsų renginius, šventė būna ne tik Jums, bet ir mums“, – sakė Violeta Cereška. Savo kalboje dėkojo visiems, prisidėjusiems prie Užgavėnių šventės organizavimo, ypač RKC darbuotojams ir šios kultūros įstaigos filialų administratoriams, kurie, nepaisant nepalankių oro sąlygų, negailėjo savo jėgų, kad šventė pavyktų. Po iškilmingų kalbų atėjo laikas koncertui. Scenoje ansamblis keitė ansamblį.

Iš tolimos Pabradės į šventę atvyko vokalinis-instrumentinis ansamblis „Wiza“, vadovaujamas Zbignevo Jedzinskio. Svetingoje Rudaminos scenoje dainavo vokalinis ansamblis „Marzenie“ iš Švenčionėlių, kuriam vadovauja Jelena Gryncevič. Pasirodė svečiai iš Trakų – ansamblis „Zabawa“, vadovaujamas Natalijos Jefimovos. Koncertavo Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre veikiantis senjorų vokalinis kolektyvas „Pogoda“, vadovaujamas Stanislovo Mažeikos. Publika grožėjosi tikru Užgavėnių vaidinimu. Iš Sudervės atvyko kolektyvas „Suderwianie“, kuriam vadovauja Eduard Michalkevič. Scenoje pasirodė ir solistė iš Sudervės Aneta Jodkaitė. Per Užgavėnes Grigaičius atstovavo ansamblis „Wiosna“. Čigoniškais kostiumais pasipuošusios šio ansamblio narės kvietė visus šokti kartu. Visus svečius sujaudino nuostabus ansamblio „Korzyść” iš Mariampolio pasirodymas, pristatęs lenkiškų dainų mišinį. Nuostabų šokį pagal žinomo Lietuvos dainininko Vytauto Kernagio dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ sušoko ansamblis „Malwy“ iš Mariampolio. Čigonų šokį šoko Mariampolio daugiafunkcinio kultūros centre veikiantis šokių kolektyvas „Kropelki“. Liaudies šokių grupė „Hałas” iš Juodšilių sušoko lietuvišką polką „Transferas“. Nuotaikingą polką scenoje atliko liaudies dainų ir šokių ansamblis „Jawor“ iš Avižienių. Žiūrovus linksmino ir vokalinis kolektyvas „Przyjaciele“ iš Mickūnų. Su savo menine programa pasirodė taip pat vokalinis ansamblis „Ale Babki“ iš Rudaminos.

Visus pralinksmino kolektyvai iš Rukainių, Kalvelių ir Šumsko. Ansamblis „Echo“ žiūrovams pristatė gražų vaidinimą „Tekėti pasirengusi panelė“, o paskui visas netekėjusias merginas pakvietė arčiau scenos. Atlikdamas žavią dainą apie santuokinę meilę kolektyvas metė į šių merginų būrį gėlių puokštę, o ją pagavusi panelė turėtų greitai ištekėti. Šumsko ir Kalvelių atstovai pristatė kitą vaidinimą „Vestuvių puota“. Šie du pasirodymai padarė didelį įspūdį visiems žiūrovams. Šiais metais per Užgavėnes Rudaminoje žiūrovus linksmino Dominik Kuzinevič, kurį visi pažįsta kaip garsų pasakotoją Vincuką Balbatunščiką iš Pustašyškių. Jis kartu su Karolina Petrusevič buvo šventinio koncerto vedėju. Visi žino, kad kai Vincuk išeina į sceną, visada bus linksma, bus daug juoko. Taip buvo ir šį kartą. Vincuk svaidė savo juokelius kaip iš gausybės rago. Kiekvieno veide pasirodydavo šypsena. Šventės organizatoriai nepamiršo ir jauniausių Rudaminos seniūnijos gyventojų. Jų laukė vaikų palapinė, kurioje jie galėjo smagiai praleisti laiką. O kokios Užgavėnės be spalvingų, triukšmingų, linksmų, pokštus krečiančių persirengėlių. Sutikti juos galima buvo kiekviename žingsnyje. Tai kažkokia čigonė vis siūlydavo paburti, tai burtininkė norėdavo užkerėti, tai velnias bandydavo visus išgąsdinti. Todėl visur skambėjo juokas, nes visi buvo geros nuotaikos. Pagal papročius per Užgavėnes reikia daug valgyti. Organizatoriai pasirūpino tikra švente skrandžiui. RKC filialai, Rudaminos seniūnija, Rudaminos seniūnijos bendruomenė bei ansamblis „Rudomianka“ paruošė nuostabias palapines su vaišėmis ir gėrimais nukrautais stalais. Čia galima buvo vaišintis įvairiais gardžiais rūkytais mėsos gaminiais, lašiniais, šaltiena, pyragaičiais su įvairiais įdarais, marinuotais agurkais, tradicine lietuviška duona, riestainiais, meduoliais, spurgomis ir kitais skanėstais. O kokios Užgavėnės be blynų? Svečiams jie ypač patiko. Visi norintys galėjo paragauti ir lauko virtuvės patiekalų. Svečiams buvo pasiūlyta skanios grikių arba perlinių kruopų košės. Be to visi, kas sužvarbo, galėjo pasišildyti karštos arbatos ar kavos puodeliu. Į šventę Rudaminoje atvyko garbingi svečiai: LR Seimo narys nuo LLRA-KŠS Česlav Olševski, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Vilniaus rajono mero pavaduotoja Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucyna Kotlovska, Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos nariai, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos seniūnijos bendruomenės pirmininkas Vladislav Kačanovski, administracinių, švietimo ir kultūros įstaigų atstovai.

Visus atvykusius į šventę nuoširdžiai pasveikino LR Seimo narys Česlav Olševski, kuris labai džiaugėsi, kad galėjo linksmintis ir gyvai susitikti su Rudaminos gyventojais. „Būkite laimingi, džiaugsmingi, kad viskas jūsų gyvenime būtų gerai“ – sakė parlamentaras, linkėdamas visiems pavasariškos nuotaikos ir geros šventės. Vilniaus rajono merė Marija Rekst savo kalboje taip pat pasidžiaugė, kad Rudaminos gyventojai ir svečiai galėjo gyvai susitikti šioje šventėje. Padėkojo šventės organizatoriams ir ansambliams, kurie atvyko į Užgavėnes linksminti visus. „Turime laiko pasilinksminti ir po to laukti Velykų“, – sakė merė. „Gerbkime vieni kitus, džiaukimės gyvenimu, varykime nuo savęs visus rūpesčius, paduokime vieni kitiems rankas kaip vienybės ir brolybės ženklą, kad visi gyventų darniai – šeimoje, Vilniaus krašte ir visoje šalyje“ – linkėjo Marija Rekst.

Užgavėnes organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už paramą Vilniaus rajono savivaldybei, Rudaminos seniūnijai, Vilniaus rajoniniam Lietuvos lenkų sąjungos skyriui, Rudaminos seniūnijos bendruomenei, Trakų kultūros centrui, bendrovei „Nemėžio komunalininkas“ ir žiniasklaidos partneriams „Tygodnik Wileńszczyzny” ir L24.