Linksmos Užgavėnės Rudaminoje

Užgavėnės – viena ryškiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Tai laikas, kai galime linksmintis, šokti ir juoktis. Greitai įsivyraus ilga tyla. Po Užgavėnių prasideda gavėnia, kuri tęsis iki Velykų.

Vasario 11 dieną Rudaminos kultūros centras pakvietė visus į nuotaikingą Užgavėnių šventę, kuri vyko Rudaminos parke. Į šventę atsisveikinti su žiema ir pasitikti saulėtą pavasarį atvyko gausus būrys Rudaminos seniūnijos gyventojų ir svečių.

Šventės dalyvių laukė meninė programa ir Užgavėnių mugė. Šventinę atmosferą scenoje kūrė įvairiuose Rudaminos kultūros centro skyriuose veikiantys kolektyvai bei renginio svečiai.

Pirmoji scenoje pasirodė tautiška kapelija „Sutaras“ iš Vilniaus, kurios meno vadovas – Antanas Fokas. Linksmai praleisti laiką visus svečius pakvietė taip pat šie ansambliai: dainų ir šokių ansamblis „Jawor“ iš Avižienių, vokalinis ansamblis „Barwy Podwileńskie“ iš Lavoriškių ir šokių ansamblis „Makowy Smak“ iš Lavoriškių, vokalinis ansamblis „Echo“ iš Rukainių, vokalinis ansamblis „Gija“ iš Rudaminos, tautinių šokių ansamblis „Hałas“ iš Juodšilių, šokių ansamblis „Kropelki“ ir šokių ansamblis „Malwy“ iš Marijampolio, vokalinis ansamblis „Przyjaciółki“ iš Kalvelių, etnografinis ansamblis „Cicha Nowinka“ iš Čekoniškių, vokalinis ansamblis „Korzyść“ iš Marijampolio, vokalinis ansamblis „Ale Babki“, vokalinis ansamblis „Przyjaciele“ iš Mickūnų, vokalinis ansamblis „Wiosna“ iš Grigaičių ir ansamblis „Mickunianka“. Grupės „Timohi“ iš Vilniaus pasirodymas atnešė neįtikėtiną džiaugsmą ir energijos bangą. Kiekvienas artistų pasirodymas buvo lydimas garsiais žiūrovų plojimais. Visi kartu su kolektyvais dainavo nuotaikingas dainas, daugelis pradėjo šokti pagal linksmą muziką.

Kokios būtų Užgavėnės be spalvingų ir linksmų persirengėlių? Šventės metu buvo galima sutikti čigonus, Lašininį ir Kanapinį, velnią ir kitus personažus, mėgusius krėsti pokštus žmonėms.

Organizatoriai pasirūpino ir tikra švente skrandžiui. Pagal senovinį paprotį, per Užgavėnes reikia daug valgyti. Gurmanai palapinėse galėjo ragauti įvairias vaišes ir gėrimus. Šias palapines paruošė Rudaminos kultūros centras ir jo skyriai. Įspūdingą palapinę su Užgavėnių dekoracijomis ir gardžiomis vaišėmis taip pat paruošė dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ nariai. Atvykusieji į šventę galėjo paragauti įvairiausių gardžių šaltų mėsos užkandžių, kiaulienos lašinių, pyragėlių su įvairiais įdarais, raugintų agurkų, tradicinės lietuviškos duonos, meduolių, spurgų ir kitų skanėstų.

Šventės dalyviai tą dieną smagiai praleido laiką ir patyrė daug teigiamų emocijų. Juk Užgavėnės būna tik kartą per metus.

Į šventę Rudaminoje atvyko taip pat garbingi svečiai: LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai Valdemar Urban, Karolina Petrusevič, Rūta Carik, Miroslava Klim, Honorata Romanovska, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič.

„Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais vis daugiau žmonių ateina į tradicinę Rudaminos kultūros centro organizuojamą šventę. Linkiu visiems smagiai praleisti laiką ir kad žiema kuo greičiau praeitų“, – sakė Robert Duchnevič.

„Sakoma, kad yra laikas darbui, bet yra ir laikas pramogoms. Tikiuosi, kad šiandien smagiai praleisite laiką linksmindamiesi. Nes vėliau susikaupę lauksime Viešpaties Prisikėlimo“, – pasakė Seimo narys Česlav Olševski.

„Užgavėnės – viena laukiamiausių švenčių. Tai šventė, kai galime neribodami savęs mėgautis įvairiais gardėsiais. Šiandien turime linksmintis, šokti ir dainuoti. Nes pagal senovės tikėjimus, kas linksminasi per Užgavėnes, bus laimingas visus metus“, – savo kalboje sakė Valdemar Urban.

Šventę organizavo Rudaminos kultūros centras, kuriam vadovauja Violeta Cereška.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja savo partneriams: Vilniaus rajono savivaldybei, Rudaminos seniūnijai, AB „Vilniaus paukštynas“, Prūdiškių socialinės globos namams, Keturiasdešimt Totorių bendruomenei ir Vilniaus rajono sporto centrui. Taip pat organizatoriai dėkoja visiems šventės dalyviams, Rudaminos kultūros centro skyriams bei dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ nariams už tokius svetingus kiemelius, skanias vaišes ir linksmą atmosferą.