Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Rudaminoje

Šių metų vasario 16 d. visa mūsų šalis paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ta proga Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre tą dieną vyko edukacinis užsiėmimas vaikams ir jų tėvams.

Į šį edukacinį renginį Rudaminos gyventojai atvyko šeimomis. Atvykusius dalyvius pasitiko salė, papuošta lietuvių tautine simbolika. Dėl to visus apėmė pakili šventinė nuotaika. Užsiėmimą pradėjo Ineta Dubininkaitė ir Viktorija Radčenko – tautinių šokių kolektyvo „Vilniaus pylimėlis“ narės, kurios sušoko nepaprastai gražų lietuvių liaudies šokį su žvakėmis. Po šokio visi dalyviai kartu sugiedojo Lietuvos himną.

Organizatoriai paruošė daug įdomių užduočių. Renginio dalyviai buvo suskirstyti į kelias grupes. Kiekviena iš šių grupių turėjo atlikti tam tikrą užduotį. Iš pradžių profesionali edukatorė Eglė Daubaraitė dalyvius supažindino su nepaprastai įdomia dailės technika – tapyba ant vandens – ebru technika. Prieš pradedant piešti, buvo rodomas vaizdo įrašas apie tapybą ant vandens. Tuomet jaunieji dalyviai turėjo galimybę parodyti savo meninius gabumus ir patys pasigaminti piešinį ant vandens. Vaikai galėjo parodyti savo lakią vaizduotę. Tačiau visi piešiniai turėjo būti skirti Lietuvos Nepriklausomybės dienai pamnėti.

Antroji dalyvių grupė sprendė teminius kryžiažodžius. Suaugusieji turėjo išspręsti kryžiažodį, kurio šūkiai buvo susiję su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais. Vaikai taip pat sprendė galvosūkius, susijusius su šia mūsų valstybei svarbia data ir tapyba ant vandens. Už teisingai išspręstą kryžiažodį vaikai gavo dovanų saldainių.

Užsiėmimo dalyviai taip pat galėjo išsakyti savo palinkėjimus Lietuvai. Kiekvienas galėjo nupiešti ar užrašyti plakate tai, ką šiuo metu jaučia Lietuvai – savo tėvynei arba su kuo mūsų šalis jam asocijuojasi. Užsiėmimo dalyviai kartu sukūrė piešinį-dovaną Lietuvai.

Tokiu būdu jaunieji Rudaminos gyventojai ir jų tėvai atšventė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dieną, dar kartą prisiminę mūsų kraštui tokį svarbų įvykį. Šią dieną visi dalyviai grįžo į savo namus nepaprastai pakylėti.

Šį edukacinį rengininį organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

Informacija: Andžej Aškelovič