Lapkričio 15-19 dienomis aštuoniose Rudaminos kultūros centre vyko šokio ir muzikos dirbtuvės, organizuotos įgyvendinant projektą „Na polską nutę“ bendradarbiaujant su asociacija „Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie“. Užsiėmimus vedė dainų ir šokių ansamblio „Sokołowianie“ iš Lenkijos nariai, vadovaujami Iwonos Kopiwodos ir Annos Maliszewskos.
Dirbtuvės prasidėjo lapkričio 15 d. Tą dieną Rudaminos kultūros centre vyko muzikos dirbtuvės, kuriose dalyvavo Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ ir Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai. Po pietų ansamblis iš Lenkijos lankėsi Vilniaus rajono mokyklose, kur irgi buvo organizuojami šokio ir muzikos užsiėmimai.
Lapkričio 16 dieną tęsėsi šokio ir muzikos dirbtuvės. Ten, kur praėjusią dieną vyko šokių dirbtuvės, tą dieną buvo organizuojami muzikos užsiėmimai ir atvirkščiai.
Kitą dieną, lapkričio 17 d., dirbtuvių metu buvo stiprinami įgyti įgūdžiai, vyko pasiruošimas koncertams. „Na polską nutę“.
Paskutinę dirbtuvių dieną, lapkričio 19 d., visi dalyviai buvo supažindinti su folklorine kelione po Lenkijos regionus. Šios dirbtuvės buvo ir generaline repeticija prieš koncertus.
Susitikimų su lenkų liaudies kultūra, šokiu ir muzika, kuriuose dalyvavo per 300 jaunuolių, kulminacija ir apibendrinimu buvo koncertų ciklas Vilniaus ir Trakų rajonuose. Vienas iš tokių koncertų įvyko lapkričio 20 d. Rudaminos kultūros centre.
Koncerto metu žodį tarė Rudaminos kultūros centro direktorė bei liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ vadovė Violeta Cereška. Savo kalboje ji padėkojo Marekui Sobiszui – Kultūrų dialogo centro asociacijos Vengruve direktoriui, Iwonai Kopiwodai – ansamblio „Sokołowianie“ vadovei, Annai Maliszewskai – dainavimo mokytojai, Kazimierzui Szoszekui –kapelos vadovui, Krzysztofui Maliszewskiui – akordeonistui už nuostabius užsiėmimus, kurių metu jų dalyviai išmoko naujų dainų, šokių ir įgijo naujos patirties.
Savo ruožtu Marek Sobisz džiaugėsi, kad su ansambliu „Sokołowianie“ iš Sokoluvo galėjo aplankyti Vilniaus kraštą ir susitikti su Vilniaus krašte gyvenančiu lenkišku jaunimu bei supažindinti juos su lenkų folkloru.
Pasisakė ir koncerte dalyvavusi Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Pumpalavičienė. Ji padėkojo šokių ir muzikos dirbtuvių organizatoriams už suteiktą galimybę susipažinti su kolektyvo „Sokołowanie“, kurie savo patirtimi dalijosi su jaunimu iš Lietuvos, meniniais pasiekimais.
Koncerto metu gražius lenkiškus šokius atliko ir lenkiškas dainas sudainavo: Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“, dainų ir šokių ansamblis „Sokołowianie“, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos bei Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai. Visi grožėjosi tokiais šokiais kaip „krakowak“, „oberek“ ir liko sužavėti gražia daina „Polskie kwiaty“, kurią atliko talentingas ir, kaip parodė dirbtuvės, itin darbštus jaunimas.
Projektą dalinai finansavo Lenkų kalbos plėtros institutas iš Lenkijos Respublikos tautinio švietimo ministerijos lėšų, o jo organizatorius buvo asociacija „Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie“.
Straipsnis: Rudaminos kultūros centras
Nuotraukos: Rudaminos kultūros centras