Goodbye summer party! Atsisveikinimo su vasara šventė Rudaminoje

                                                                                  Vasara praėjo, vasara praėjo! -„
                                                                         Groja vėjo smuikas, rudeninio vėjo.
                                                                     Gluosniai nusiminę vieškelin žiūrėjo:
                                                                                „Vasara praėjo, vasara praėjo!“.

                                                                                                            Salomėja Nėris

                      Vasara jau pasitraukė nuo mūsų dideliais žingsniais. Staiga karštis baigėsi. Dienos ir naktys tampa vis vėsesnės. Miškuose ir laukose sunoksta šermukšniai. Netrukus dygliuotas kaštonas pradės mums šypsotis. Ruduo jau žvilgčioja pro medžių lapus. Artėja laikas ragauti ir valgyti tai, kas buvo pasėta pavasarį, sunoko vasarą, o dabar bus nuskinta. Rugpjūčio pabaiga visada yra sentimentalus laikas. Tai pamąstymų ir prisiminimų apie praėjusias atostogas metas. Netrukus vėl ilgais vakarais prisiminsime jūrą, ošiantį mišką ir gėlėse skendinčias pievas. O Rudaminos gyventojai dar ilgai prisimins šventę, kuri įvyko rugpjūčio pabaigoje šiame netoli Vilniaus esančiame miestelyje.

                      O Rudaminoje vyko veiksmas… Rugpjūčio 27 d. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras visus pakvietė į „Goodbye summer party!” – atsisveikinimo su vasara šventę. Šios kultūros įstaigos darbuotojai mano, kad nereikėtų liūdėti dėl pasibaigiančios vasaros ir artėjančio rudens. Jų nuomone, su vasara turime atsisveikinti linksmai ir triukšmingai. Ir taip atsitiko.

                      Rudaminos gyventojai ir svečiai tą dieną linksmai leido laiką, nes organizatoriai jiems parengė įdomią meninę programą, pakvietė daug puikių artistų ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos.

                      Koncertinė programa prasidėjo Rudaminos ir viso Vilniaus krašto pasididžiavimo liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ kapelos pasirodymu. Ši kapela buvo įkurta 2016 m. Jos nariai – kupinas idėjų jaunimas, kuris populiarina folklorą. Pasitelkusi tokių nuostabių instrumentų kaip smuikas, klarnetas, fleita, akordeonas, kontrabosas, gitara, būgnai, fortepijonas, garsus kapela atlieka įvairių tautų dainas. Jauni artistai puikiai pasirodė scenoje ir pakėlė publikai nuotaiką.

                      Prieš publiką pasirodė tikra žvaigždė Rudaminos ir Lietuvos padangėje, nepaprastai talentinga Gabrielė Ždanovičiūtė. Gabrielė yra baigusi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, kur studijavo populiariąją muziką – džiazo klasėje. Anksčiau ji baigė Vilniaus rajono Juodšilių Uršulės Leduchovskos gimnaziją. Gabrielė yra daugelio vaikų ir jaunimo festivalių ir dainų konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalininkė. Šventės metu ji atliko gerai visiems žinomas dainas įvairiomis kalbomis, bei gražią savo autorinę dainą „Myślę i czuję” (liet. Galvoju ir jaučiu).

                      Scenoje taip pat pasirodė vokalinis-instrumentinis ansamblis „Kryzys Band“, veikiantis Juodšilių kultūros centre, kuriam vadovauja Kazimež Moroz. Muzikantai žavisi 70-ųjų muzika, todėl jie stengiasi ją atgaivinti ir pristatyti visuomenei. Jų pasirodymai visada džiugina ir linksmina žiūrovų širdis. Pasirodymas Rudaminos scenoje nebuvo išimtis. Publika dainavo, šoko ir linksminosi kartu su kolektyvu.

                      Kita vakaro žvaigžde, tikra muzikine bomba, svečias iš Lenkijos, grupė „Masters“. Rudaminos scenoje ši grupė atliko savo didžiausius hitus – lenkų bigbito legendas. Grupė „Masters“, įkurta Pavelo Jasionovskio, Lenkijos populiariosios muzikos scenoje atsirado 2008 m. Nuo pat įkūrimo „Masters“ išleido 7 albumus su geriausiais hitais. Grupė turi milijonines peržiūras internete, o jos dainos ir muzikiniai vaizdo klipai yra labai populiarūs ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvoje. Kai galvojame apie „Masters“ dainas, pirmiausia prisimename didžiausią grupės hitą „Żono moja” (liet. Mano žmona), o taip pat „Nocy mało“ (liet. Nakties per maža). Žiūrovų kojos pradėjo šokti pačios, kai tik pasigirdo pirmosios grupės dainų garsai.

                      Šventės metu publiką linksmino 2019 m. Lietuvos scenoje pasirodžiusi grupė „Bernužėliai“. Grupė „Bernužėliai“ – tai Nerijus, Lukas, Žygis ir muzika, kuri  yra   kaip   senas   geras   draugas:   artima,   linksma,  šilta   ir  niekada nenuvilianti. Vaikinai dainuoja apie tai, kuo mes visi gyvename: apie meilę, draugystę, linksmus vasaros vakarus, nostalgiškus prisiminimus. „Bernužėlių“ dainos – tai ne tik muzika, tai mūsų gyvenimas ir istorijos, tai mūsų draugai ir mylimieji, tai mūsų šeima ir jausmai. Muzika – kurios klausantis norisi šėlti.  Tokias grupės dainas, kaip „Ledinė pana“, „Žavinta“, „Kristė“, dainuoja visa Lietuva. Tą vakarą jas dainavo ir Rudamina.

                Tą vakarą scenoje įvyko fenomenali muzikinė puota su visiška interakcija. Ją Rudaminos gyventojams ir svečiams paruošė populiari Lietuvos dainininkė Katažina Zvonkuvienė. Dainininkė publiką pasiėmė su savimi į tikrą muzikinį rojų. Sukūrė puikią atmosferą.

                      Publika taip smagiai leido laiką, kad net nepastebėjo, kada atėjo vidurnaktis. O vidurnaktį jos laukė dar viena atrakcija, kurią paruošė šventės organizatoriai. Visi galėjo pasigrožėti nuostabiais fejerverkais.

                      O vėliau buvo linksmybės iki paryčių. Ištvermingiausi šėlo diskotekoje, kurios metu grojo grupė ,,Deja Vu”. Niekas neskubėjo namo.

                      Šią nepamirštamą šventę organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, kuriam vadovauja Violeta Čereška. Tačiau šventė nebūtų tokia sėkminga, jei ne nuostabūs partneriai. Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei ir įmonei „Nemėžio komunalininkas” už finansinę paramą ir visokeriopą pagalbą. Dėkojame taip pat Trakų kultūros rūmams už puikią sceną.