Europos kalbų dienos minėjimas Rudaminoje

„Kalbų mokėjimas leidžia visur jaustis kaip namie“. – Edmund de Waal

Europos kalbų diena švenčiama rugsėjo 26 d. Šventė įsteigta Europos Tarybos iniciatyva, bendradarbiaujant su Europos Komisija. Pirmą kartą Europos kalbų diena buvo paminėta 2001 m. Europos Tarybos ir Europos Sąjungos organizuotame renginyje dalyvavo milijonai žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Šia proga buvo organizuojami įvairūs renginiai, skirti parodyti Europos kalbų įvairovę ir skatinti kalbų mokymąsi. Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba rugsėjo 26-ąją paskelbė Europos kalbų diena. Pagrindiniai šventės tikslai – parodyti europiečiams kalbų mokymosi svarbą, skatinti užsienio kalbų mokymąsi visą gyvenimą ir propaguoti Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę.

Kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems – niekuomet nebūsi per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Net ir keli užsienio kalbos žodžiai suteiks jums galimybę surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį. Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras Europos kalbų dienos proga rugsėjo 26 d. surengė kalbų žadines.

Žaidynėse dalyvavo ir dėl geriausios komandos titulo kovojo septynios komandos, kurias sudarė trys žmonės. Kiekviena komanda turėjo sugalvoti pavadinimą. Ekrane buvo rodomi klausimai, į kuriuos komandos turėjo atsakyti užrašydamos teisingą atsakymą ant popieriaus lapelių. Dalyvių įsitraukimas ieškant teisingo atsakymo buvo didelis. Kiekviena komanda norėjo laimėti konkursą.

Organizatoriai širdingai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už kalbų žaidynių laimėtojų prizų finansavimą. Nuoširdūs padėkos žodžiai yra skiriami visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą kalbų žaidynėse ir Europos kalbų dienos minėjime.