Edukaciniai užsiėmimai derliaus tematika Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre

Derliaus šventė yra didžiausia metų ūkininkų šventė, kai jie gali padėkoti Dievui už šių metų derlių ir tuo pačiu paprašyti klestėjimo kituose. Vilniaus krašte ši šventė kasmet būdavo švenčiama iškilmingai, audringai ir linksmai. Tačiau koronaviruso epidemija įsikišo į žmonių planus. Vienose Vilniaus krašto kaimuose ir miesteliuose derliaus šventės buvo atsisakyta, kituose – ji buvo švenčiama kukliai.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras nusprendė ūkinių darbų pabaigą švęsti kitaip nei praeitais metais. Anksčiau buvo organizuota paroda, skirta ūkininkams pagerbti. Be to buvo paruošta daugybė įdomių edukacinių užsiėmimų derliaus tematika suaugusiems ir vaikams.

Rugsėjo 30 d. RKC vyko edukacinis užsiėmimas ,,Kurkime rudenį spalvingai kartu“. Šį užsiėmimą vedė profesionali floristė Inesa Borkovska. Užsiėmimo metu Inesa Borkovska susirinkusiems pasakojo apie magišką gėlių galią ir apie tai, ką iš jų galima pagaminti. Išklausę patrauklią istoriją, užsiėmimo dalyviai padarė gražių rudens spalvų gėlių kompozicijas, kurias galėjo pasiimti į savo namus.

Tuo tarpu spalio 1 dieną buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas vaikams ,,Tegul molyje ruduo atgyja“. Užsiėmimą vedė Renata Utovka, kuri vaikus supažindino su įvairiais molio gaminiais. Ji pasakojo daug įdomių faktų apie molį. Šios veiklos metu vaikai išmoko įvairių molio apdirbimo būdų – nuo drožybos iki sukimo ant rato. Naujieji keramikai taip pat galėjo išmokti įvairių keraminių formų kūrimo ir dekoravimo būdų. Kiekvienas edukacinės veiklos dalyvis savo rankomis pagamino molio dirbinius.

Šių edukacinių užsiėmimų dalyviai patys galėjo įsitikinti, kad ruduo nėra nuobodus sezonas. Jie taip pat sužinojo, kaip galima turiningai praleisti ilgus rudens vakarus.

            Informacija: Andžej Aškelovič

             Nuotraukos: Organizatoriai