EDUKACIJŲ CIKLAS „VĖLINIŲ KOMPOZICIJOS“

               Visų Šventųjų ir Vėlinių švenčių išvakarėse daugelis iš mūsų skubame į kapines, kuriose yra artimųjų kapai. Pašaliname apdegusias žvakes, senas gėles ir lapus, sutvarkome teritoriją aplink antkapį – renkame šiukšles, piktžoles, grėbiame teritoriją aplink kapo. Stengiamės savo artimųjų kapus papuošti gėlėmis ir gražiomis kompozicijomis. Dažniausiai tai būna gėlių parduotuvėje ar turguje pirktos kompozicijos. Tačiau ypač gražiai atrodo kompozicijos, padarytos savo rankomis. Juk į šias kompozicijas įdedame ne tik savo vaizduotę, bet ir visą sielą. 

              Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus norinčius į edukacinių užsiėmimų ciklą „Vėlinių kompozicijos“, kurių metu galima buvo išmokti kurti kompozicijas, kad pagerbtume savo artimuosius savo pačių sukurtais rankdarbiais. Spalio 30 dieną užsiėmimas vyko Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre, spalio 29 dieną – Avižienių kultūros centre, o spalio 27 dieną – Marijampolės kultūros centre ir Kalvelių kultūros centre. Užsiėmimus vedė Kristina Voleiko ir Česlava Liachovič bei Vilija Novicka.

            Dirbtuvių metu dalyviai gamino vainikus apskritimo pavidalu, kuris turi įvairią simboliką. Apskritime nėra pradžios, pabaigos, nuolydžio ar krypties. Dėl šios priežasties apskritimas simbolizuoja dangų ir viską, kas dvasinga. Dangaus skliautas pateikiamas apvalaus kupolo pavidalu. Apskritimas taip pat simbolizuoja gyvenimo ir amžinybės begalybę. Kompozicijos buvo sukurtos iš natūralių medžiagų. Tai buvo kvapnios eglių, pušų ar tujų šakos, džiovintos ir gyvos gėlės bei įvairios žolelės. Naudota kuo daugiau natūralių medžiagų, kad nebūtų teršiama aplinka, o viską būtų galima lengviau perdirbti. Buvo ir dirbtinių gėlių. Žvakės buvo parinktos natūralios spalvos. 

       Užsiėmimo dalyviai dirbo su dideliu entuziazmu ir atsidavimu. Kūrimo procesas juos visiškai įtraukė. Kiekvienas galėjo sukurti tokią kompoziciją, kokią norėjo. Visi įsitikino, kad kūryba dažnai teikia didelį malonumą ir atsipalaidavimą. Užsiėmimo metu vyravo rami ir jauki atmosfera.

               Dirbtuvių metu buvo sukurtos nepaprastai gražios kompozicijos. Visi dalyviai buvo maloniai nustebinti savo vainikais. Dalyviai savo sukurtas kompozicijas galėjo parsinešti į namus. Jomis galės papuošti savo artimųjų kapus.