Autorinių dainų koncertas Rudaminoje

Sausio 13-ąją Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena, skirta 1991 metų sausio įvykiams ir lietuvių kovai už nepriklausomybę atminti.

Šie kiekvienam Lietuvos piliečiui svarbūs įvykiai buvo paminėti ir Rudaminoje. Sausio 13 dieną Rudaminos kultūros centre vyko Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės autorinių dainų koncertas.

Juozas Gaižauskas – aktorius, rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas, televizijos laidų vedėjas. Emilija Latėnaitė – aktorė, muzikė, improvizatorė, užhipnotizuojanti ir užburianti žiūrovų širdis savo fleitos garsais. Kiekvienas šių talentingų menininkų muzikinio dueto pasirodymas perkelia žiūrovus į kelionę su daugybe teatrinių nuotykių. Ne išimtis buvo ir koncertas Rudaminoje.

Koncertas buvo tikrai sėkmingas. Jame gausiai susirinko Rudaminos gyventojai ir svečiai, trokštantys tikros dvasinės puotos. Menininkai nenuvylė publikos lūkesčių. Melodingos originalios dainos, lydimos gitaros ir fleitos, teatro istorijos, improvizacijos, jautrūs pasakojimai scenoje virto unikalia menine visuma, nukeliančia publiką į nuostabų pasaulį. Tai buvo tikro garso ir jausmų koncertas visiems – nuostabiai šiltas, jautrus, nuoširdus, atviras ir smagus. Susižavėjusi publika negailėjo rankų, atlikėjams dovanojo audringus plojimus. „Pasakyti, kad tai buvo nuostabus koncertas, yra per maža. Tai buvo spektaklis, atviras pokalbis, šmaikštus nuotykis, sielos daina. Atrodė, kad kartais pamiršdavau iš džiaugsmo net kvėpuoti. Ačiū už visus potyrius“, – po koncerto savo įspūdžiais dalijosi renginyje turėjusi galimybę dalyvauti Rasa.

Į autorinių dainų koncertą atvyko taip pat garbūs svečiai. Tarp jų – LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono mero padėjėjas Edvard Keizik, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai Rūta Carik ir Gediminas Kazėnas.

„Be galo džiaugiuosi, kad šiandien galiu būti su jumis šiame koncerte, kuriuo norime paminėti svarbius mūsų šalies istorijos įvykius. Šie įvykiai, įvykę prieš 33 metus sausio 13 d., mums be galo svarbūs. Negalime pamiršti jų, negalime pamiršti tų, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų laisvę“, – savo kalboje sakė parlamentaras Česlav Olševski.

„Vilniaus rajone gyvenančios tautos – lietuviai, lenkai, baltarusiai – gerai žino, kiek kainuoja laisvė, nes daug metų patyrė nelaisvę, represijas po sukilimų, okupaciją. Žymus istorikas Joachimas Lelevelis kadaise sukūrė šūkį „Už mūsų ir jūsų laisvę“. Su šiuo šūkiu lūpose kariai ne kartą ėjo kovoti už laisvę. Šis šūkis galioja ir tada, kai kalbame apie sausio 13-osios įvykius“, – sakė Edvard Keizik.

Gražaus koncerto organizatorius buvo Rudaminos kultūros centras, vadovaujamas Violetos Cereškos.

Violeta Cereška nuoširdžiai padėkojo atlikėjams už nuostabų koncertą ir dainas, kuriose telpa viso mūsų gyvenimo prasmė.