Aktyvus Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro dalyvavimas šių metų Vilniaus rajono Derliaus šventėje

Už lango jau auksinis ruduo. Ir atėjo laikas derliaus šventei, tai yra pati svarbiausia šventė visiems, susijusiems su žeme ir jos pasėliais. Rugsėjo 16 d., gražią saulėtą šeštadienio dieną, Skaidiškių kaime vyko tradicinė Vilniaus rajono Derliaus šventė, kurioje dalyvavo Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai.

Derliaus šventė prasidėjo kunigo Jan Matusevič aukojamomis šventomis Mišiomis, kurių metu tikintieji dėkojo Dievui ir ūkininkams už šių metų derlių.

Po šv. Mišių atėjo laikas pasilinksminimui. Atvykusiųjų į šventę laukė 23 gražiai išpuošti kiemeliai, kuriuos paruošė Vilniaus rajono seniūnijos. Šventės metu veikė mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairių skanėstų, rankdarbių. Išalkę šventės svečiai galėjo paragauti gardžių rudens lauko virtuvės patiekalų.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė pačius mažiausius Derliaus šventės dalyvius į vaikišką kiemelį, kur RKC skyrių administratorės mokė vaikus gaminti papuošalus ir žaislus iš balionų, supažindino su tradicinių Vilniaus palmių sukimo paslaptimis ir įvairiais būdais linksmino vaikus. 

RKC skyrių darbuotojai aktyviai dalyvavo gražinant rajonų seniūnijų, kuriuose veikia vienas ar kitas skyrius, kiemelius. Savo kūrybiškumo ir išradingumo dėka šie kiemeliai džiugino šventės svečius. Visi stengėsi juos įamžinti nuotraukoje.

Derliaus šventės svečių laukė nuostabi meninė programa. Šventės metu pasirodė RKC veikiantis vaikų šokių kolektyvas „Žiogeliai“ ir RKC Juodšilių skyriuje veikiantis liaudies šokių kolektyvas „Hałas“. Šie kolektyvai pakvietė visus smagiai praleisti laiką kartu.