30-oji Jubiliejinė Vilniaus rajono Derliaus šventė

         Derliaus šventė – tai puiki proga padėkoti už gamtos dovanas, pagerbti ūkininkų sunkų darbą ir puoselėti senovės tradicijas.

Kiekvienais metais vyksta Vilniaus krašto Derliaus šventė. Šiais metais ji vyko rugsėjo 13 d. šalia Baltosios Vokės istorinio dvaro, Pagirių seniūnijoje. Tai buvo jubiliejinė, 30-oji šventė. Šių metų Derliaus šventės šūkis buvo „Iš žemės – gyvybė, iš praeities – stiprybė“.

Derliaus šventė prasidėjo mišiomis Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčioje. Iškilmingose Šv. mišiose giedojo Rudaminos kultūros centro Vaidotų skyriaus kolektyvai – mišrus choras „Pagirių dainoriai“ ir kolektyvas „Ballada. Po to vyko iškilminga vietos gyventojų ir svečių eisena, geriausių rajono ūkininkų apdovanojimai ir 23 kiemelių, kuriuos parengė rajono seniūnijos, pristatymas. Svečių laukė daugybė atrakcijų: liaudies amatų paroda, senovinių traktorių paroda, delikatesų mugė, verbų pynimo ir vilnos vėlimo dirbtuvės bei įvairūs sportiniai užsiėmimai. Organizatoriai parengė turiningą meninę programą. Šventiniame koncerte pasirodė Vilniaus rajone veikiantys ansambliai, taip pat Lietuvos ir Lenkijos scenos žvaigždės – Džordana Butkutė ir grupė „Boys“. Iš Moldovos atvyko liaudies šokių ansamblis „JOK“. Šventę vainikavo lazerių šou.

Pagrindinis Derliaus šventės organizatorius buvo Vilniaus rajono savivaldybė. Reikšmingą vaidmenį organizuojant renginį atliko Rudaminos kultūros centras ir jo skyriai. Rudaminos kultūros centro darbuotojai buvo atsakingi už scenarijaus parengimą, renginio koordinavimą ir programos vykdymą. Jų dėka šventėje dalyvavę vaikai neturėjo laiko nuobodžiauti, nes juos pasitiko svetingas vaikų kiemelis. Čia jie galėjo pasidaryti laikinas tatuiruotes, išpiešti veidus įvairiais piešiniais, pinti vainikus ir puokštes, dalyvauti įvairiuose žaidimuose ir užsiėmimuose. Rudaminos kultūros centro darbuotojai taip pat prisidėjo prie scenos ir įėjimo vartų papuošimo.

Šventės metu pasirodė įstaigos meno kolektyvai – „Rudomianka“ ir „Jawor“. RKC Medininkų skyriaus darbuotojai visus svečius vaišino gardžia koše iš lauko virtuvės.

Rudaminos kultūros centro direktorė Violeta Cereška nuoširdžiai dėkoja visam kolektyvui už didžiulį atsidavimą, pastangas ir darbą organizuojant bei koordinuojant tokią svarbią šventę, kuri puoselėja senovės tradicijas, pagerbia ūkininkų triūsą ir suburia visus Vilniaus rajono gyventojus. Nuoširdi padėka skiriama taip pat kolektyvams ,,Jawor”, ,, Rudomianka”, „Pagirių dainoriai“ ir „Ballada, kurie savo pasirodymais papuošė šį renginį.

Tai buvo įspūdinga kultūros, tradicijų ir muzikos šventė.

Straipsnis: Rudaminos kultūros centras

Nuotraukos: Rudaminos kultūros centras