ANSAMBLIS „RUDOMIANKA“

Ansamblis įkurtas 1999 m.

Ansamblis „Rudomianka“ debiutavo 1999 m. Rudaminoje. Nuo to laiko jo pasirodymų skaičius išaugo iki 500. Kolektyvas koncertuoja ne vien čionykščiuose renginiuose, bet savo pasirodymais džiugina kitų vietovių, taip pat ir užsienio, klausytojus (Kelcai, Košalinas, Varšuva, Lichenė, Poznanė, Vengoževas ir t.t.).XXII Tarptautinėje Kalėdinių reginių apžiūroje „Herody 2004“ ansamblis „Rudomianka“ užėmė I-ąją vietą. Pirmąja ansamblio vadove buvo Irena Alaševič, o nuo 2003 m. jam sėkmingai vadovauja Violeta Cereška. Jos dėka ansamblis sparčiai tobulėjo: gerėjo dainavimo technika, platėjo repertuaras, pildėsi atliekamų kūrinių žanrai ir stiliai.

REPERTUARAS:

įvairių Lenkijos regionų ir lenkų folkloras

VADOVĖ:

Violeta Cereška

LIAUDIES DAINŲ IR ŠOKIO ANSAMBLIS „ZGODA“

Ansamblis įkurtas 1988 m.

Liaudies šokių ansamblis ,,Zgoda” įkurtas 1988 m. Jau po pirmųjų pasirodymų ansamblis patraukė visų dėmesį savo originalumu ir aukštu artistiškumo lygiu.

Šiandien kolektyvas vienija daugiau nei 100 jaunųjų artistų: mokiniai, abiturientai ir jauni mokytojai pagal amžių suskirstyti į grupes. Per savo gyvavimo laiką liaudies šokių ansamblis ,,Zgoda” ne vienąkartą koncertavo Lenkijoje (Suvalkuose, Legnicoje, Poznanėje, Zielona Guroje, Krosne, Liubline, Olštyne, Kelcuose), Čekijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kroatijoje, Makedonijoje ir t.t.

Ansamblis „Zgoda“ apdovanotas įvairiuose prestižiniuose festivaliuose ir konkursuose: I-ojo Lenkijospasienio (Kresy) ansamblių festivalio laureatas (Mrągowo, Lenkija), I, III, VI folkloro ansamblių festivalių ,,Pieśń znad Wilii“ laureatas; apdovanotas III Polonijos folkloro ansamblių festivalyje (Iwonicz Zdrój, Lenkija); II, IV Pabaltijo šalių folkloro ansamblių festivalių ,,BursztynowaKolia” laureatas (Elbląng, Lenkija). 2001m. tarptautiniame Europos šalių festivalyje (Recklinghausen, Vokietija), kuriame dalyvavo 53 ansambliai, ,,Zgoda“ užėmė garbingą antrąją vietą; I tarptautiniame festivalyje Švedijoje (Norrkoping) užėmė II vietą, taip pat dalyvavo XII pasauliniame Polonijos ansamblių festivalyje.

REPERTUARAS:

įvairių šalių liaudies ir tautiniai šokiai bei dainos

VADOVAI:

Meno vadovas: Henrik Kasperovič

Kapelos vadovas: Romuald Piotrovski

Choro vadovė: Ivona Buinovska

VOKALINIS ANSAMBLIS „GIJA“

Ansamblis įkurtas 1988 m.

Tautinės savimonės ir laisvos valstybės idėjų skatinamas ansamblis „Gija“ pradėjo savo veiklą. Dainos, muzikos ir šokio entuziastai aktyviai nėrė į darbą ir repeticijų maratoną. Nuo gyvavimo pradžios sukauptas nemenkas kūrybinis bagažas – lietuvių, lenkų, baltarusių dainos bei romansai.
Kolektyvo sudėtis nėra pastovi, šiuo metu jį sudaro 12 dalyvių, kurių amžius vyrauja nuo 30 iki 70 metų. „Gija“ aktyviai dalyvauja visose šventėse ir renginiuose Vilniaus rajone ir Lietuvoje.

REPERTUARAS:

lietuvių, lenkų, baltarusių dainos, romansai

VADOVAS:

Leonas Pamerneckis

VAIKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „ŽIOGELIAI“

Kolektyvas įkurtas 2009 m.

Mokytis lietuvių liaudies šokių 2009 m. gruodžio mėn. Rudaminos kultūros centre vaikus subūrė šokių vadovė, ilgametė Lietuvos edukologijos universiteto ansamblio ,,Šviesa“ šokėja ir šio universiteto šokio edukologijos specialybės  absolventė Ineta Dubininkaitė. Mažieji šokėjėliai iš gausybės pasiūlymų patys išsirinko kolektyvo pavadinimą ir nusprendė save pavadinti ,,Žiogeliais“.
Kolektyvo nariai ne tik mokosi šokių, ruošiasi koncertams, tačiau rengia ,,Draugiškumo vakarus“, kuriuose vyksta atviros diskusijos, koncertų nuotraukų ir video medžiagos peržiūra, kurioje vaikai skatinami džiaugtis pasiektu rezultatu ir analizuoti tobulintinas sritis. Taip siekiama išlaikyti draugišką  kolektyvo atmosferą.
Ansamblio repertuarą sudaro įvairūs lietuvių liaudies šokiai, tokie kaip ,,Suktinis”, ,,Pempel pempel”, ,,Žiogeliai“, ,,Vyželė“, ,,Gyvataras“, ,,Šležo polka“, ,,Kubilas“, ,, Grečenikė“, ,,Oira oira“, ,,Pliauškutis“ ir kūrybiniai, tam tikriems renginiams sukurti, šokiai lietuvių liaudies tematika.
Šokių kolektyvas ,,Žiogeliai“ dažnai dalyvauja renginiuose ir gali pasigirti sėkmingais pasirodymais šv. Velykų koncerte Ignalinos r. Vidiškių kultūros centre (2011 m. balandžio mėn.), Nemenčinės kultūros centre, Vilniaus r. (2011 m. gegužės mėn.), Pikeliškėse, Vilniaus r. renginyje  ,,DERLIUS-2011-PLONY”. (2011 m. rugsėjo mėn.),  kovo 11-tai skirtame koncerte Vilniaus ,,Šviesos“ pradinėje mokykloje (2012 m. kovo mėn.) ir daugelyje kitų švenčių.

REPERTUARAS:

lietuvių liaudies šokiai.

VADOVĖ:

Ineta Dubininkaitė

VOKALINIS ANSAMBLIS „ALE BABKI“

Ansamblis įkurtas 2003 m.

Vokalinis ansamblis „Ale Babki“ – tai linksmas Vilniaus krašto moterų būrys. Jų dėka Nemėžio miestelyje prieš 10 metų nuskambėjo pirmieji Lenkijoje ir Lietuvoje žinomų liaudies dainų atgarsiai. Ansamblis linksmino Vilniaus rajono gyventojus apeiginių švenčių metu (Užgavėnės, Derliaus šventė, Kaziuko mugė, Joninės).
Ansamblis „Ale Babki“ atlieka liaudies, užstalės ir estradines dainas lenkų, lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Festivaliuose ir koncertuose atlieka patriotines ir religines dainas. Ansambliui akomponuoja dinamiška ir jauna kapela. Linksmo ansamblio atliekami kūriniai yra klausomi ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje („Szlakiem Jagielońskich” w Chrzanowie (2014 r.), „Dzień Śledzia“ w Strąkowej Górze (2011 r.), XXXIII Międzynarodowy Jarmark Folkloru” w Węgorzewie (2010 r.), „III Międzynarodowa Nos Świętojańska” w Węgorzewie (2009 r.) „Dni Węgorzewa” (2008 r.)).
Ansamblio tikslas – vystyti Vilniaus krašto tradicijas bei savo daina pasiekti klausytojų širdis.
Ansamblio pradininkai Katažina Dzvonkuvienė ir Jurij Krupicevič, nuo 2009 m. ansamblio vadovavimą perėmė Aleksandra Žuk-Butkuvienė.

REPERTUARAS:

: liaudies, užstalės, patriotinės, religinės ir estradinės dainos lenkų, lietuvių, rusų ir ukrainiečių ir baltarusių kalbomis

VADOVAS:

Viktor Garlukovič