MICKŪNŲ VILNIAUS KRAŠTO KAIMIŠKŲ LIAUDIES TRADICIJŲ MYLĖTOJŲ RATAS „MICKUNIANKA“
Previous slide
Next slide

Vilniaus krašto kaimiškų liaudies tradicijų mylėtojų ratas Mickūnuose buvo įkurtas 2019 metais liaudies muzikos mylėtojų iniciatyva, siekiant mokyti jaunimą ir vystyti Vilniaus krašto tradicijas. Mickūnų Vilniaus krašto kaimiškų liaudies tradicijų mylėtojų rate yra 15 narių. Ansamblis groja ir dainuoja liaudiškas, patriotines bei religines dainas. Folkloro mylėtojai patys kuria dainas ir muziką, turi savo himną.

Mickūnų Vilniaus krašto kaimiškų liaudies tradicijų mylėtojų rato tikslas – puoselėti ir išlaikyti liaudies tradicijas. Ansamblio nariai renka senas Vilnijos krašto dainas, tradicijas ir papročius. Ansamblio misija – perduoti visą tai jaunimui. Ansamblis dainuoja lenkiškai, lietuviškai, rusiškai, baltarusiškai ir ukrainietiškai, stengiasi palaikyti tradicijas, kurios mus vienija. Ansamblio nariai tvarko aplinką prie pakelės kryžių ir koplytėlių. Šiam tikslui yra organizuojamos gegužinės kelionės.

Kasmetinės derliaus šventės Mickūnuose metu ansamblis organizuoja gražiausios sodybos konkursą. Kolektyvo moterys ir vyrai turi darbščias rankas, gražiai mezga, pina kalėdinius vainikus ir velykines verbas, žino daug būdų, kaip papuošti velykinius kiaušinius, žino senovines pyragų kepimo tradicijas, turi suplanuotus susitikimus prie arbatos puodelio, kur dalinasi receptais. Dalyvauja įvairiuose renginiuose visoje savivaldybės teritorijoje, sveikina vyresnio amžiaus asmenis jubiliejaus proga, dalyvauja konkursuose bei koncertuose.

VADOVĖ:

Halina Tomaševič  

KONTAKTAI:

+37061067408

 halina.tomasevic@gmail.com