RDKC

LIAUDIES DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „ZGODA“

Liaudies šokių ansamblis ,,Zgoda” įkurtas 1988 m. Jau po pirmųjų pasirodymų ansamblis patraukė visų dėmesį savo originalumu ir aukštu artistiškumo lygiu.

Šiandien kolektyvas vienija daugiau nei 100 jaunųjų artistų: mokiniai, abiturientai ir jauni mokytojai pagal amžių suskirstyti į grupes. Per savo gyvavimo laiką liaudies šokių ansamblis ,,Zgoda” ne vienąkartą koncertavo Lenkijoje (Suvalkuose, Legnicoje, Poznanėje, Zielona Guroje, Krosne, Liubline, Olštyne, Kelcuose), Čekijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kroatijoje, Makedonijoje ir t.t.

Ansamblis „Zgoda“ apdovanotas įvairiuose prestižiniuose festivaliuose ir konkursuose: I-ojo Lenkijospasienio (Kresy) ansamblių festivalio laureatas (Mrągowo, Lenkija), I, III, VI folkloro ansamblių festivalių ,,Pieśń znad Wilii“ laureatas; apdovanotas III Polonijos folkloro ansamblių festivalyje (Iwonicz Zdrój, Lenkija); II, IV Pabaltijo šalių folkloro ansamblių festivalių ,,BursztynowaKolia” laureatas (Elbląng, Lenkija). 2001m. tarptautiniame Europos šalių festivalyje (Recklinghausen, Vokietija), kuriame dalyvavo 53 ansambliai, ,,Zgoda“ užėmė garbingą antrąją vietą; I tarptautiniame festivalyje Švedijoje (Norrkoping) užėmė II vietą, taip pat dalyvavo XII pasauliniame Polonijos ansamblių festivalyje.

VADOVAS:

Henrik Kasperovič

KONTAKTAI: 

+37068622473

Previous slide
Next slide

DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „RUDOMIANKA

Dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ – tikra Vilniaus krašto vizitinė kortelė. Ansamblis buvo įkurtas 1989 metais ir veikia Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre.  Kolektyvas turi savo tradicijas, papročius. Tam, kad išsaugotų savo kultūrinį tapatumą, perduoda jas jaunajai kartai. Šiandien jau šiam ansambliui priklauso apie 100 narių. Tai mėgėjų ir kelių kartų ansamblis, kurį sudaro vaikai, jų tėvai ir seneliai, puoselėjantys lenkų tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kolektyvą sudaro kapela ir trys vokalo grupės – jauniausioji, vidutinė ir vyriausioji. 2017 metais buvo įkurta šokėjų grupė ir nuo šiol visos amžiaus grupės be dainavimo mokosi ir liaudies šokių žingsnių.

Ansamblis turi nepaprastai turtingą meninį repertuarą. Repertuaro branduolį sudaro dainos, kurios buvo renkamos iš Rudaminos ir apylinkių gyventojų, ir kurias dainavo seneliai ir tėvai. Per daugelį veiklos metų kolektyvo repertuaras labai prasiplėtė. Neseniai grupė gerokai atsinaujino. Prie kolektyvo „Rudomianka“ prisijungė daug jaunų ir nepaprastai talentingų jaunų žmonių.

Iš pradžių liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ atlikdavo dainas a capella. 2016 metais buvo įkurta ansamblio kapela. Šios kapelos nariai – kupinas idėjų jaunimas, kuris užsiima folkloro populiarinimu. Smuikų, fleitos, akordeono, fortepijono, gitaros, kontraboso ir mušamųjų instrumentų dėka kapela atlieka įvairių tautų kūrinius.

Ansamblis „Rudomianka“ jau surengė per 800 koncertų Vilniaus krašte, įvairiuose Lietuvos miestuose ir Lenkijoje (pvz. Kielcuose, Koraline, Varšuvoje, Poznanėje ir kt.), Vokietijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje.  Nuolat dalyvauja koncertuose, festivaliuose (pvz., tarptautiniame kalėdinių vaidinimų festivalyje „Herody“ Katovicuose) ir kalendorinėse šventėse, kurias organizuoja Vilniaus rajonas (pvz., („Kwiaty Polskie“ Nemenčinėje, Derliaus šventėje Pikeliškėse, Kaziukų mugė ir kt.).

VADOVAI:

Meno vadovė – Violeta Cereška

Kapelos vadovas – Kšištof Stankevič

Choreografai – Irena Zacharkevič ir Miroslav Vojtiulevič

KONTAKTAI:

+37067204985

rudomianka@gmail.com

VOKALINIS ANSAMBLIS „GIJA“

Tautinės savimonės ir laisvos valstybės idėjų skatinamas ansamblis „Gija“ pradėjo savo veiklą. Dainos, muzikos ir šokio entuziastai aktyviai nėrė į darbą ir repeticijų maratoną. Nuo gyvavimo pradžios sukauptas nemenkas kūrybinis bagažas – lietuvių, lenkų, baltarusių dainos bei romansai.
Kolektyvo sudėtis nėra pastovi, šiuo metu jį sudaro 12 dalyvių, kurių amžius vyrauja nuo 30 iki 70 metų. „Gija“ aktyviai dalyvauja visose šventėse ir renginiuose Vilniaus rajone ir Lietuvoje.

VADOVAS:

Leonas Pamerneckis

KONTAKTAI:

+37067949951

VAIKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „ŽIOGELIAI“

Mokytis lietuvių liaudies šokių 2009 m. gruodžio mėn. Rudaminos kultūros centre vaikus subūrė šokių vadovė, ilgametė Lietuvos edukologijos universiteto ansamblio ,,Šviesa“ šokėja ir šio universiteto šokio edukologijos specialybės  absolventė Ineta Dubininkaitė. Mažieji šokėjėliai iš gausybės pasiūlymų patys išsirinko kolektyvo pavadinimą ir nusprendė save pavadinti ,,Žiogeliais“.
Kolektyvo nariai ne tik mokosi šokių, ruošiasi koncertams, tačiau rengia ,,Draugiškumo vakarus“, kuriuose vyksta atviros diskusijos, koncertų nuotraukų ir video medžiagos peržiūra, kurioje vaikai skatinami džiaugtis pasiektu rezultatu ir analizuoti tobulintinas sritis. Taip siekiama išlaikyti draugišką  kolektyvo atmosferą.
Ansamblio repertuarą sudaro įvairūs lietuvių liaudies šokiai, tokie kaip ,,Suktinis”, ,,Pempel pempel”, ,,Žiogeliai“, ,,Vyželė“, ,,Gyvataras“, ,,Šležo polka“, ,,Kubilas“, ,, Grečenikė“, ,,Oira oira“, ,,Pliauškutis“ ir kūrybiniai, tam tikriems renginiams sukurti, šokiai lietuvių liaudies tematika.
Šokių kolektyvas ,,Žiogeliai“ dažnai dalyvauja renginiuose ir gali pasigirti sėkmingais pasirodymais šv. Velykų koncerte Ignalinos r. Vidiškių kultūros centre (2011 m. balandžio mėn.), Nemenčinės kultūros centre, Vilniaus r. (2011 m. gegužės mėn.), Pikeliškėse, Vilniaus r. renginyje  ,,DERLIUS-2011-PLONY”. (2011 m. rugsėjo mėn.),  kovo 11-tai skirtame koncerte Vilniaus ,,Šviesos“ pradinėje mokykloje (2012 m. kovo mėn.) ir daugelyje kitų švenčių.

VADOVĖ:

Ineta Dubininkaitė

KONTAKTAI:

+37062197503

VOKALINIS ANSAMBLIS ,,KOLURIJA”

Vokalinis ansamblis ,,Kolurija” tai muzikos entuziastai. Šiandien savo repertuare turi gausybė estradinių dainų. Ansamblis aktyviai dalyvauja visuose renginiuose, koncertuose, festivaliuose ir Vilniaus rajono bei visos Lietuvos šventėse.

VADOVĖ:

Janina Pamarnackienė

KONTAKTAI:

+37068507242

 

VOKALINIS ANSAMBLIS „ALE BABKI“

Vokalinis ansamblis „Ale Babki“ – tai linksmas Vilniaus krašto moterų būrys. Jų dėka Nemėžio miestelyje prieš 10 metų nuskambėjo pirmieji Lenkijoje ir Lietuvoje žinomų liaudies dainų atgarsiai.  Ansamblis linksmino Vilniaus rajono gyventojus apeiginių švenčių metu (Užgavėnės, Derliaus šventė, Kaziuko mugė, Joninės).
Ansamblis „Ale Babki“ atlieka liaudies, užstalės ir estradines dainas lenkų, lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Festivaliuose ir koncertuose atlieka patriotines ir religines dainas. Ansambliui akomponuoja dinamiška ir jauna kapela. Linksmo ansamblio atliekami kūriniai yra klausomi ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje („Szlakiem Jagielońskich” w Chrzanowie (2014 r.), „Dzień Śledzia“ w Strąkowej Górze (2011 r.), XXXIII Międzynarodowy Jarmark Folkloru” w Węgorzewie (2010 r.), „III Międzynarodowa Nos Świętojańska” w Węgorzewie (2009 r.) „Dni Węgorzewa” (2008 r.)).
Ansamblio tikslas – vystyti Vilniaus krašto tradicijas bei savo daina pasiekti klausytojų širdis.
Ansamblio pradininkai Katažina Zvonkuvienė ir Jurij Krupicevič.

VADOVAS:

Viktor Garlukovič

KONTAKTAI:

+37065209901