DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS ,,RUDOMIANKA“
Previous slide
Next slide

Dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ – tikra Vilniaus krašto vizitinė kortelė. Ansamblis buvo įkurtas 1989 metais ir veikia Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre.  Kolektyvas turi savo tradicijas, papročius. Tam, kad išsaugotų savo kultūrinį tapatumą, perduoda jas jaunajai kartai. Šiandien jau šiam ansambliui priklauso apie 100 narių. Tai mėgėjų ir kelių kartų ansamblis, kurį sudaro vaikai, jų tėvai ir seneliai, puoselėjantys lenkų tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kolektyvą sudaro kapela ir trys vokalo grupės – jauniausioji, vidutinė ir vyriausioji. 2017 metais buvo įkurta šokėjų grupė ir nuo šiol visos amžiaus grupės be dainavimo mokosi ir liaudies šokių žingsnių.

Ansamblis turi nepaprastai turtingą meninį repertuarą. Repertuaro branduolį sudaro dainos, kurios buvo renkamos iš Rudaminos ir apylinkių gyventojų, ir kurias dainavo seneliai ir tėvai. Per daugelį veiklos metų kolektyvo repertuaras labai prasiplėtė. Neseniai grupė gerokai atsinaujino. Prie kolektyvo „Rudomianka“ prisijungė daug jaunų ir nepaprastai talentingų jaunų žmonių.

Iš pradžių liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ atlikdavo dainas a capella. 2016 metais buvo įkurta ansamblio kapela. Šios kapelos nariai – kupinas idėjų jaunimas, kuris užsiima folkloro populiarinimu. Smuikų, fleitos, akordeono, fortepijono, gitaros, kontraboso ir mušamųjų instrumentų dėka kapela atlieka įvairių tautų kūrinius.

Ansamblis „Rudomianka“ jau surengė per 800 koncertų Vilniaus krašte, įvairiuose Lietuvos miestuose ir Lenkijoje (pvz. Kielcuose, Koraline, Varšuvoje, Poznanėje ir kt.), Vokietijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje.  Nuolat dalyvauja koncertuose, festivaliuose (pvz., tarptautiniame kalėdinių vaidinimų festivalyje „Herody“ Katovicuose) ir kalendorinėse šventėse, kurias organizuoja Vilniaus rajonas (pvz., („Kwiaty Polskie“ Nemenčinėje, Derliaus šventėje Pikeliškėse, Kaziukų mugė ir kt.). 

VADOVAI:

Meno vadovė – Violeta Cereška

Kapelos vadovas – Kšištof Stankevič

Choreografai – Irena Zacharkevič, Miroslav Vojtiulevič ir Patrycja Salmanovič

KONTAKTAI:

+37067204985

rudomianka@gmail.com