RDKC SKYRIAI

 

AVIŽIENIŲ SKYRIUS
jawor

Dainų ir šokių ansamblis „Jawor“
Ansamblis įkurtas 2009 m.

Repertuaras: įvairių tautų liaudies šokiai ir dainos.
Vadovė: Elita Sinkevič (choreografė: Renata Lisovska-Urbanovič, kapelos vadovas: Oleg Kveten)
Kontaktinis tel.: 8 (678) 80006

Ansamblis „Jawor“ jau daugiau nei 5 metus džiugina originaliu lenkų liaudies folkloru. Kolektyvą sudaro 18 – 30 metų jaunimas. Aktyvūs ir entuziastingi kolektyvo nariai pasidalinę į dvi sekcijas: šokių ir vokalinę.  Ansamblio repertuaras gana platus – lenkų ir Vilnijos krašto liaudies, patriotinės dainos, įvairių Lenkijos regionų šokiai bei kitų tautų, pvz. Baltarusių, sceniniai paveikslėliai ir koncertinės programos. Nepaisant neilgų savo gyvavimo metų, kolektyvas jau koncertavo ne tik daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir užsienyje.

 

ZUJŪNŲ SKYRIUS
verdene

Folkloro ansamblis „Verdenė“
Ansamblis įkurtas 1987 m.

Repertuaras: lietuvių senosios, patriotinės-tautinės dainos; romansai, giesmės, rateliai.
Vadovė: Rasa Kauzonaitė
Kontaktinis tel.: 8 (647) 41963

Folkloro  ansamblis „Verdenė“  susikūrė 1987 metais. Grupės nariai, trokštantys mokytis ir plėtoti senąsias lietuviškas tradicijas, savo kūryboje ypač akcentuoja svarbius šeimos gyvenimo įvykius. Per ansamblio gyvavimo laikotarpį sukauptas solidus repertuaras – apie 230 senųjų dainų (dzūkų ir aukštaičių kalendorinės švenčių, vestuvinės, meilės, darbo dainos, sutartinės), 30 patriotinių-tautinių, virš 20 romansų, 10–15 giesmių, šokta daugiau nei 40 ratelių bei šokių. Kolektyvo nariai ne tik dainuoja, bet ir groja skudučiais, dūdelėmis, kanklėmis. Ansamblis dalyvauja daugelyje renginių, be to, pats dažnai organizuoja kalendorinių, valstybinių švenčių minėjimus. Kasmet, pradedant 1992 m., kolektyvas dalyvauja folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, taip pat koncertuoja ne tik įvairiuose Lietuvos kampeliuose, bet ir užsienyje – Lenkijoje, Baltarusijoje, Olandijoje.

 

seni draugai

Vyrų vokalinis ansamblis „Seni draugai“
Ansamblis įkurtas 1960 m.

Repertuaras: lietuvių liaudies, bažnytinės, patriotinės dainos.
Vadovas: Petras Garšva
Kontaktinis tel.: 8 (615) 52062

1960 m. rugsėjo mėnesį Buivydiškių žemės ūkio technikumo dėstytojai susibūrė į kvartetą, kuriam vadovavo Algis Vaitkus. Po metų kvartetas peraugo į ansamblį ir per 18 metų laikotarpį dalyvavo gausybėje apžiūrų, įvairiuose renginiuose, konkursuose, radijo ir televizijos laidose. 1996 m. ansambliui vadovauti pradėjo dabartinis vadovas, kompozitorius Petras Garšva, harmonizavęs, aranžavęs bei kūręs daugelį ansamblio atliekamų dainų. Vadovaujant P. Garšvai laimėta ne viena prizinė vieta: televizijos laidose, „Sidabrinių balsų“ konkurse, respublikinių švenčių minėjimuose. Vokalinis ansamblis „Seni draugai“ dažnai koncertuoja įvairiuose renginiuose ir bažnytinėse pamaldose.

 

zujunu kvartetas„Zujūnų kvartetas“
Kvartetas įkurtas 2013 m.
Repertuaras: klasikiniai (A. Vivaldi, V. A. Mozart, J. S. Bach), religiniai (R. Vagner, F. Shubert) kūriniai, kino muzika. Vadovas: Kšištof Stankevič
Kontaktinis tel.: 8 (647) 41963

Nors kvartetas neseniai susibūrė, tačiau šauniai dainuoja vestuvėse, krikštynose, jubiliejuose ir t. t. Solistai atlieka dainas pagal pageidavimą. Gera pramoginė muzika, įvairių kartų šlageriai ir jauniems, ir vyresniems garantuota.


Kresowy Plomien_fotoVokalinis ansamblis “Kresowy Płomień”
Ansamblis įkurtas: 2002 m.
Repertuaras: lenkų liaudies dainos
Vadovas: Ilona Jurevič
Kontaktinis tel.: 8 (686) 54579

Ansamblis „Kresowy płomień” buvo įkurtas 2002 m. rugsėjo 25 d. Zujūnų gyventojų iniciatyva – būtent jie ir sudaro pagrindinę kolektyvo dalį. Kolektyvas atlieka Vilniaus krašto apylinkių liaudies ir estrados dainas. Atlikėjai aktyviai dalyvauja organizuojamuose renginiuose, dažnai koncertuoja Lenkijoje, turi nemažai apdovanojimų. Po 4 metų pertraukos 2015 m. liepos 6 d. – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga – Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų skyriuje atsinaujinęs kolektyvas vėl koncertavo vietos gyventojams bei svečiams.

 

GRIGAIČIŲ SKYRIUS

wiosnaVokalinis ansamblis „Wiosna”
Ansamblis įkurtas 2003 m.

Repertuaras: įvairaus žanro dainos lenkų, lietuvių, rusų, ir kt. kalbomis.
Vadovas: Gžegož Jurgelevič
Kontaktinis tel.: 8 (675) 76380

 

Kolektyvas „Wiosna“ gyvuoja daugiau nei 10 metų. Nuo 2010 m. ansambliui vadovavo Valerij Valujevič. Dabartinis ansamblio vadovas (nuo 2014 m) – Gžegož Jurgelevič. Kolektyvas atlieka įvairaus žanro dainas įvairiomis kalbomis. „Wiosna“ aktyviai dalyvauja savo regione vykstančiuose šventėse, bei koncertuoja kitose savivaldybėse.

 

JUODŠILIŲ SKYRIUS

halasLiaudies šokių vaikų grupė „Hałas“
Grupė įkurta 2010 m.

Repertuaras: įvairių Lenkijos regionų tautiniai šokiai bei Lietuvos liaudies folkloras.
                     Vadovė: Kristina Voleiko                      Kontaktinis tel.: 8 (646) 71 630

Liaudiškų šokių grupė „Halas“ įkurtas 2010 metais. Šiandien jaunųjų artistų grupė reprezentuoja įvairių Lenkijos regionų tautinius šokius bei Lietuvos liaudies folklorą. Entuziastingų ir energingų liaudies šokių ansamblio „Hałas“ narių pasirodymai puošia įvairius Vilniaus rajono renginius bei festivalius. Šokių grupės įkūrėja, vadovė ir choreografė buvo Marta Svatkovska, nuo 2015 m. šias pareigas vygdo Kristina Voleiko.

 

borowionkaVokalinis ansamblis „Borowianka“
Ansamblis įkurtas 1994 m.

Repertuaras: lenkų, baltarusių bei rusų įvairaus žanro dainos.
Vadovas: Kazimiež Moroz
Kontaktinis tel.: 8 (685) 40142

 

Ansamblio „Borowianka“ sudėtyje – 16 dainininkų ir 4 muzikantai. Per 20 savo gyvavimo metų kolektyvas atliko daugybę lenkų, lietuvių, rusų bei baltarusių liaudies dainų. Ansambliečių tikslas – išlaikyti bei skleisti savo kultūrą ir paveldą nepaisant valstybių sienų. Kolektyvo nariai priklauso tautinėms mažumoms, tad siekia sujungti visas kultūras, glūdinčias jų pačių bei Vilnijos krašto gyventojų kraujyje bei širdyse. „Borowianka“ ne kartą dalyvavo Vilniaus rajono, įvairių Lietuvos bei Lenkijos miestų koncertuose, festivaliuose ir šventėse.

 

krzys bandVokalinis-instrumentinis ansamblis        „Kryzys Band”
Ansamblis įkurtas 2013 m.

Repertuaras: 70-ųjų estradinė muzika.
Vadovas: Kazimiež Moroz
Kontaktinis tel.: 8 (685) 40142

 

Nors kapela tegyvuoja kelis metus, tačiau jos nariai yra labai patyrę muzikinėje, koncertinėje bei estradinėje veikloje. Muzikai žavisi 70-ųjų metų muzika, tad bando iš naujo ją prikelti ir pristatyti žiūrovams. Kolektyvo nariai viliasi, kad jų pasirodymai džiugina ir linksmina klausytojų širdis bei skatina begalinį norą kartu dainuoti, šokti ir linksmintis. „Kryzys Band“ jau ne kartą dalyvavo įvairiuose Vilniaus rajono ir kitų Lietuvos miestelių renginiuose.

 

motywVokalinis trio „Motyw“
Trio įkurtas 2009 m.

Repertuaras: estradinės dainos lenkų, lietuvių, rusų bei anglų kalbomis.
Vadovė: Agnė Aškelianec
Kontaktinis tel.: 8 (674) 88975

 

Trio „Motyw“ veiklą pradėjo 2009 metais. Kolektyvo repertuarą sudaro labai skirtingos šiuolaikiško stiliaus melodijos ir dainos, atlikėjos dainuoja lenkų, lietuvių bei anglų kalbomis. Dainas paįvairina šokiai. Kadangi kolektyvo narės yra drąsios bei talentingos, jos neapsiriboja vien šiuolaikinėmis dainomis, dažnai atlieka religines ir liaudies dainas. Vokalinio trio narėms dainuoti reiškia plačiai atverti širdį. Jų artistiškumas kiekvieną kartą žiūrovus užkrečia gera nuotaika. Pasirodymų metu atlikėjos visiems dovanoja šypsenas ir joms atsakoma tuo pačiu.

 

KALVELIŲ SKYRIUS

guzikVaikų muzikinio teatro būrelis „Guzik“
Ansamblis įkurtas 2008 m.

Repertuaras: įvairaus žanro dainelės lenkų, rusų bei lietuvių kalbomis.
Vadovė: Valentina Fiedorovič
Kontaktinis tel.: 8 (670) 27084

Savo veiklą kolektyvas pradėjo 2008 metais. Jį sudaro 8 vaikai, kurie dainuoja daineles lenkų, rusų bei lietuvių kalbomis. „Guzik“ aktyviai dalyvauja Kalvelių kultūros centro, seniūnijų, Vilniaus rajono renginiuose.

 

cantateVokalinis–instrumentinis ansamblis „Cantate“
Ansamblis įkurtas 1995 m.

Repertuaras: įvairaus žanro savo kūrybos dainos.
Vadovė: Valentina Fiedorovič
Kontaktinis tel.: 8 (670) 27084

 

1995 metais Šumsko Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje įsisteigtas choras „Cantate“. Laikui bėgant  vokalinis kolektyvas tapo vokaliniu-instrumentiniu. Jį sudaro 12 dalyvių. Kolektyvas dalyvauja Kalvelių seniūnijos organizuojamose renginiuose, rajono šventėse bei koncertuoja užsienyje – Lenkijoje bei Vokietijoje. „Cantate“ atlieka ir savo kūrybos dainas.

 

przyjaciolkiVokalinis ansamblis „Przyjaciółki“
Ansamblis įkurtas 2005 m.

Repertuaras: lenkų liaudies, estradinės ir prieškarinės dainos. Vadovas: Valerij Volujevič
Kontaktinis tel.: 8 (678) 78494

Kolektyvas susibūrė 2005 metais kovo 16 dieną Kalvelių kultūros centre. Pirmasis pasirodymas įvyko Šv. Velykų proga. Šio kolektyvo organizatorė Bernardetta Mikulevič. Vienas iš kolektyvo tikslų – populiarinti lenkų liaudies ir prieškarines dainas. „Przyjaciółki“ aktyviai dalyvauja kultūrinime rajono ir vietinio kultūros centro gyvenime bei koncertuoja Lenkijoje.

 

LAVORIŠKIŲ SKYRIUS

mosciszczankaVokalinis ansamblis ,,Mościszczanka”
Ansamblis įkurtas 2008 m.

Repertuaras: lenkų liaudies dainos.
Vadovas: Robert Klimaševski
Kontaktinis tel.: 8 (620) 24277

 

 „Mościszczanka” savo veiklą pradėjo 2008 metų lapkritį. Šiuo metu kolektyvą sudaro 17 narių, kurių amžius įvairus – 18-70 metų. Kolektyvui vadovauja Robert Klimaševski. „Mościszczanka” aktyviai dalyvauja rajoninėse šventėse, tarp jų – kasmetinėje Vilniaus rajono Derliaus šventėje Pikeliškėse, bei Joninių šventėje Lavoriškėse. Kolektyvas ne kartą koncertavo Lenkijoje.

 

barwy podwilenskieVokalinis ansamblis „Barwy Podwileńskie“
Ansamblis įkurtas 2011 m.

Repertuaras: lenkų liaudies, patriotinės, savo kūrybos dainos, sceniniai paveikslai.
Vadovė: Liucina Vlasenko
Kontaktinis tel.: 8 (606) 18727

 

Lavoriškių jaunimo iniciatyva 2011 m. susibūrė vokalinis ansamblis „Barwy Podwileńskie”. Jo vadovė – Lucina Vlasenko. Ansamblis aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose Lietuvoje bei Lenkijoje. Repertuarą sudaro liaudies, patriotinės, savo kūrybos dainos bei sceniniai paveikslėliai. Savo kūryba ir veikla kolektyvas siekia perduoti kultūrinį lenkų palikimą, jį saugoti bei plėsti. Ansamblio dalyviai teigia, jog jų perduodamos vertybės žadina tautiškumo ir patriotizmo jausmą, stiprina Vilnijos krašto tradicijas.

 

MICKŪNŲ SKYRIUS

iskryJaunimo šokių grupė „Iskry“
Ansamblis įkurtas 2014 m.

Repertuaras: lenkų, lietuvių, Vilniaus krašto liaudies šokiai. Vadovė: Beata Bužinska
Kontaktinis tel.: 8 (652) 80662

 

Kolektyvas „Iskry“ įkurtas kažkada Lavoriškių seniūnijoje veikusių ansamblių narių iniciatyva. Visi ansamblio nariai – jauni žmonės, kuriuos jungia begalinė meilė folklorui ir etninei kultūrai. Todėl jų atsidavusio ir nuoširdaus darbo vaisiai – reprezentatyviai atliekami lietuvių ir lenkų liaudies šokiai bei Vilnijos krašto sceniniai paveikslėliai. Kolektyvas veikia Mickūnuose. „Iskry“ jau ne kartą savo pasirodymais džiugino žiūrovus Vilniaus rajono savivaldybės bei seniūnijų organizuojamose renginiuose.

 

MARIJAMPOLIO SKYRIUS

korzyscVokalinis ansamblis „Korzyść“
Ansamblis įkurtas 2012 m.

Repertuaras: lenkų liaudies folkloras.
Vadovas: Viktor Garlukovič
Kontaktinis tel.: 8 (652) 09901

 

Vokalinis ansamblis „Korzyść“ gyvuoja nuo 2012 metų vasario mėnesio. Kolektyvui vadovauja – Viktoras Garlukovič. Kolektyvo pavadinimas „Korzyść“ („Nauda“) kilęs iš kaimo, kuris jau, deja, nebeegzistuoja, pavadinimo. Ansamblį sudaro 8 nariai. Pirmas kolektyvo pasirodymas visuomenei įvyko vietinės mokyklos scenoje, vėliau Užgavėnių metu. Dabar ansamblis yra gerai žinomas ir mielai dalyvauja įvairiuose renginiuose bei koncertuose.

 


kropelki i malwyŠokių kolektyvai „Kropelki“ ir „Malwy“

Kolektyvai įkurti 1998 m.
Repertuaras: lenkų ir lietuvių tautiniai bei šiuolaikiniai šokiai.

Vadovė: Kristina Voleiko
Kontaktinis tel.: 8 (646) 71630

 

Šokių kolektyvai susibūrė 1998 m. rugsėjo mėnesį.  Pirmoji vadovė – Kristina Skolzneva. Kolektyvus sudaro 3 šokėjų grupės. Iš viso 50 įvairaus amžiaus dalyvių. Repertuare ne tik lenkų ir lietuvių liaudies šokiai, bet ir šiuolaikiniai. Kolektyvai sėkmingai dalyvauja kasmet vykstančiuose rajoniniuose apžiūrose, šiuolaikinių šokių festivaliuose, tradicinėse seniūnijos šventėse, koncertuoja Lenkijoje. Vadovės Kristinos Voleiko tikslas – įskiepyti vaikams ir jaunimui meilę folklorui, atskleisti šokio svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime. Šokių kolektyvai „Kropelki ir Malwy“ daug keliauja, tad Lietuvoje ir už jos ribų turi gausų draugų ir bendraminčių būrį

http://kropelki.fweb.lt/

pod kropelkami www

 

harmonijaVokalinis ansamblis „Harmonija“
Ansamblis įkurtas 1986 m.

Repertuaras: įvairių tautų liaudies, religinės, aranžuotos, romansų ir estradinės dainos.
Vadovė: Liubovė Nazarenko
Kontaktinis tel.: 8 (683) 63969

 

„Harmonija” – daugiatautis Vilnijos krašto kolektyvas, kurį sudaro lenkės, lietuvės, rusės. Repertuaras ypatingai platus ir įvairus: nuo liaudies bei estradinių dainų iki šiuolaikinių kūrinių ir religinių giesmių. Dalyvės dainuoja lietuvių, lenkų, rusų kalbomis. Kolektyvas „Harmonija“ nuo kitų skiriasi tuo, kad Kalėdų giesmes atlieka ne tik lenkiškai ir lietuviuviškai, bet ir ukrainiečių, vokiečių, anglų, lotynų, kroatų, ispanų bei flamandų kalbomis. Daugelis kūrinių atliekami a cappella stiliumi. Ansamblio sudėtis dažnai keičiasi, tačiau šiuo metu kolektyvą sudaro 10 narių. Joms vadovauja Liuba Nazarenko, kuri per 25-erius kolektyvo gyvavimo metus ansambliui paaukojo didžiąją dalį savo gyvenimo, neišsenkamą energiją, užsidegimą, talentą ir dalelę širdies. Daugiausia „Harmonija“ koncertuoja Vilnijos krašte, tačiau ne kartą buvo kviečiama į kitus Lietuvos bei Lenkijos miestus.

 

VAIDOTŲ SKYRIUS

baladeKamerinis choras „Baladė“
Ansamblis įkurtas 1991 m.

Repertuaras: sakralinė, klasikinė muzika, harmonizuotos liaudies ir Vilniaus krašto autorių dainos.
Vadovė: Teresa Koltan
Kontaktinis tel.: 8 (673) 99917

 

1991 m. rudenį Vilniaus aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje H. Černis subūrė mišrų vokalinį ansamblį „Baladė“. Mokytojai ir gyventojai iš Vaidotų, Pagirių, Keturiasdešimt Totorių savo laisvalaikį paskyrė susitikimui su daina. Jau pirmas rimtas išbandymas jaunam kolektyvui įvyko 1992 m. vasarą, tai buvo išvyka į Lenkijos miestą  Košaliną, į Polonijos chorų festivalį. Po aštuonių metų pertraukos 2008 m. pavasarį „Baladė“ atnaujino savo veiklą – jau po mėnesio įtempto darbo surengė savo viešą pasirodymą Joninių šventėje Vaidotuose. Per paskutinius penkerius metus surengė virš 50 pasirodymų, koncertų ir renginių: Vaidotuose, Pagiriuose, Valčiūnuose, Kenoje, Salininkuose, Vandžiogaloje, Širvintų bei Trakų rajonuose. Choras kasmet dalyvauja kalėdinių programų apžiūrose, Vilniaus rajono Derliaus ir Užgavėnių šventėse, Sakralinės muzikos festivalyje „Kristus karaliauja! Aleliuja!“ Choro repertuarą sudaro virš 60 kūrinių – tai sakralinė, klasikinė muzika, harmonizuotos liaudies ir Vilniaus krašto autorių dainos. Dauguma „Baladės“ dainininkų gieda Vaidotų parapijos chore.

 

pagiriu dainoriaiMišrus choras „Pagirių dainoriai“
Ansamblis įkurtas 2008 m.
Repertuaras: įvairaus žanro lietuvių ir tarptautinės populiariosios dainos.
Vadovė: Janina Pamarnackienė
Kontaktinis tel.: 8 (685) 07242

 

Jau senokai Pagirių padangėje skrajojo mintis – reikia choro. Apie tai svajojo šviesios atminties Gediminas Morkūnas, buvęs Pagirių šiltnamių kombinato direktorius: juk kažkada kombinato saviveikla buvo galinga – tai ir pučiamųjų orkestras (vad. M.Simonavičius), mišrus choras ir kiti kolektyvai… …Paskutinis ir ypatingas įvykis ne tik mūsų chorui, bet ir visai Lietuvai – Tūkstantmečio Dainų šventė “Amžių sutartinė”. Esame laimingi, kad joje dalyvavome, džiaugiamės puikia organizacija, dėkojame visiems, kurie ją rengė ir joje dalyvavo.